Kladenští volejbalisté zaskočili Lvy, Příbram zlomila Odolenu Vodu a Karlovarsko prodloužilo sérii

Kladenští volejbalisté nebyli v utkání třináctého kola volejbalové extraligy favoritem, ale nakonec si domů odváží vítězství. Pražské Lvy porazili 3:1 na sety. Hráči Příbrami porazili v středočeského rivala Odolenu Vodu i díky vítězství v maratonském úvodním setu, který získali v poměru 39:37. Nakonec vyhráli 3:1 a oplatili soupeři říjnovou porážku. V pondělní dohrávce kola protáhlo Karlovarsko v Liberci svou vítěznou sérii už na šest zápasů a má stejně bodů jako první České Budějovice. Naopak Dukla padla popáté za sebou.

Volejbalisté Karlovarska vyhráli v Liberci a v extralize se radovali posedmé v řadě

Příbram uspěla v šestém z posledních sedmi utkání a upevnila si třetí místo v tabulce.

Desátou výhru za sebou si připsaly České Budějovice. Vedoucí tým tabulky zvítězil na palubovce Beskyd hladce 3:0. Na palubovkách soupeřů kromě Budějovic i Kladna vyhráli i ostravští volejbalisté, kteří nenechali Zlínu ani set.

Karlovarsko porazilo Liberec 3:1 nejprve koncem září v Superpoháru a poté o několik dnů později začátkem října v extralize. Západočeši dnes sice na půdě týmu, který prochází krizí, ztratili první set 22:25, další sady ale patřily v poměru 25:21, 25:19 a 25:20 jim. Třiadvaceti body se o to zasloužil Patrik Indra, dvacet bodů včetně proměněného mečbolu přidal Lukáš Vašina. Nejlépe bodující hráč zápasu Filip Křesťan zůstal s 24 body v dresu Dukly osamocen.

Zatímco karlovarští svěřenci reprezentačního trenéra Jiřího Nováka si připsali devátý vyhraný soutěžní zápas za sebou, Liberec protáhl sérii porážek už na osm duelů. Čtvrtou prohru zažil na lavičce Dukly trenér Petr Brom, který začátkem prosince nahradil odvolaného Michala Nekolu. Liberec je ve dvanáctičlenné tabulce desátý.