ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Kladenští volejbalisté překvapují, i podruhé ve čtvrtfinále zdolali Karlovarsko

Praha - Volejbalisté Kladna nečekaně vyhráli i druhý čtvrtfinálový duel na palubovce Karlovarska, po středeční pětisetové bitvě tentokrát porazili favorita dokonce 3:0. Stav 2:0 na zápasy je i v ostatních sériích, které ale mají očekávaný průběh. Vítězové základní části z Českých Budějovic opět nepřenechali Zlínu ani set a výsledkem 3:0 zvítězily i Liberec nad Příbramí a Brno nad Benátkami nad Jizerou.

Volejbalisté Kladna
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

V Karlových Varech rozhodla první set až dramatická koncovka (25:27), do té druhé už hosté třetí tým tabulky po základní části nepustili (21:25) a ten další Západočeši prohráli 18:25. V týmu hostů si připsal 23 bodů diagonální hráč Filip Křesťan a potvrdil pozici nejvíce bodujícího hráče soutěže.

"Není to scénář, který jsme si představovali. Zažil jsem ve své trenérské kariéře dvě série, kdy se týmy porážely doma. Pevně věřím tomu, že to ještě otočíme," řekl trenér Karlovarska Petr Brom. "Kladno hrálo v koncovce nesvázaně. Ve třetím setu se soupeř dostal do euforie, my měli problém. Každé play-off je o hlavě. Není to jen přetlačování na síti, ale i v hlavách. Druhý zápas rozhodly naše chyby, které pramenily z přemíry snahy. Teď bude doma Kladno, role se otáčejí, věřím, že to zvládneme," dodal.

V Českých Budějovicích bylo hlavní zbraní domácího týmu opět podání, které bránilo Zlínu rozehrát pestřejší výměny a kvalitně útočit. Domácí blokaři často slavili úspěch nad sítí a jen ve třetím setu Jihočeši pustili soupeře přes 20 bodů. "Vycházelo nám podání, dobře jsme útočili na ztrátu. Jsem spokojený se dvěma vítězstvími, ale ještě spokojenější jsem s naším výkonem," uvedl domácí trenér Jan Svoboda a přidal i komentář k ostatním sériím, zejména k té karlovarsko-kladenské.

"Potvrzuje se, co jsem předpokládal, že týmy ze druhé čtyřky budou kousat," řekl. Mistrovský Liberec oproti prvnímu duelu proti Příbrami nepřipustil ztrátu ani jednoho setu. Benátky nad Jizerou nenavázaly na středeční výkon, kdy Brno potrápily v pěti setech, a tentokrát v žádném neuhrály ani dvacet bodů. Třetí zápasy sérií hraných na čtyři vítězství jsou na programu v neděli a týmy si vymění pořadatelství.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů - 2. zápasy:

Brno - Benátky nad Jizerou 3:0 (19, 16, 18) Nejvíce bodů: Goodell 15, Sucharev 11, Hrazdira 8 - Veselý 7, Motys a Grus po 6. Stav série: 2:0.

Liberec - Příbram 3:0 (22, 17, 21) Nejvíce bodů: T. Kriško 18, Patucha 17, Galabov 9 - Van 13, Böhm 8, Kohlmann a Šulista po 6. Stav série: 2:0.

Karlovarsko - Kladno 0:3 (-25, -21, -18) Nejvíce bodů: M. Kriško 14, Džavoronok 12, Sukuba 8 - Křesťan 23, Bouza 14, Cull 9. Stav série: 0:2.

České Budějovice - Zlín 3:0 (18, 12, 21), stav série 2:0.

Skupina o udržení - 1. kolo:

Ostrava - ČZU Praha 3:0 (14, 23, 22) Nejvíce bodů: Berzinš 17, Fořt 12, Čechmánek 10 - Kuboš 17, Záveský 12, Patočka 4.

Odolena Voda - Ústí nad Labem 1:3 (-21, -21, 24, -19) Nejvíce bodů: Kramar 17, Bartůněk 9, Pajma 8 - Mach a Hykš po 17, Kraus 16, Halanda 15.