Následuje
Manchester United - Club Brugge

Karlovarsko zaskočilo i českobudějovické volejbalové mistry

Praha – Nové koště dobře mete. Volejbalisté Karlovarska vyhráli v 5. kole extraligy zápas dosud neporažených týmů, nováček nejvyšší soutěže doma zdolal obhájce titulu z Českých Budějovic 3:1 a posunul se na druhé místo. Tabulku vede Liberec, který ani v pátém utkání neztratil bod a v Havířově zvítězil hladce 3:0.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

České Budějovice dosud v extralize prohrály pouze dva sety, ale proti jejich bývalému kouči Petru Bromovi jim vyšlo jen úvodní dějství. Po jednoznačném vítězství 25:15 se karta obrátila a na palubovce od té doby kraloval domácí celek.

Už počtvrté hrál pětisetový zápas Zlín a opět ho zvládl, v Benátkách nad Jizerou zvítězil v tie-breaku jasně 15:8. Kvůli čtyřem ztraceným bodům však účastníkovi Poháru CEV v tabulce dál patří až čtvrté místo.

Ostrava prohrála v Odoleně Vodě 0:3. "Proti minulé sezoně hrajeme bez opor Haníka a Maulera, noví hráči se sice snaží, ale zatím to nestačí. Aero vyhrálo zaslouženě," uznal ostravský kouč Zdeněk Šmejkal, jehož svěřencům patří s jedinou výhrou deváté místo.

Sestřih volejbalu Karlovarsko - České Budějovice

Uniqa extraliga volejbalistů - 5. kolo:

Havířov - Liberec 0:3 (-21, -19, -14), Příbram - Ústí nad Labem 3:1 (14, -20, 18, 19), Benátky nad Jizerou - Zlín 2:3 (23, -23, 17, -22, -8), Karlovarsko - České Budějovice 3:1 (-15, 24, 15, 21), Odolena Voda - Ostrava 3:0 (18, 21, 19).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy