MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Karlovarsko zametlo s Příbramí, Liberec nezaváhal a Lvi padli se Zlínem

Šesté utkání, šesté vítězství. Volejbalisté mistrovského Karlovarska deklasovali Příbram na její palubovce 3:0 na sety a zůstávají v nové extraligové sezoně stoprocentní. Soupeř naopak i svůj pátý zápas v nejvyšší soutěži prohrál. Druhý zůstává po jasném vítězství 3:0 v Brně Liberec. Odolena Voda porazila 3:1 Beskydy a v tabulce je čtvrtá. Aero má stejně bodů jako třetí Kladno. O nečekaný výsledek se postarali volejbalisté Zlína, když přehráli v Praze Lvy 3:2.

Liberec vyhrál v Brně 3:0 na sety

Karlovarsko pustilo Příbram do těsného vedení jen krátce v polovině vyrovnaného druhého setu. Jinak mělo zápas jednoznačně pod kontrolou a vyhrálo za 79 minut po setech 25:18, 25:22 a 25:19.

Dukla Liberec první sadu získala v poměru 27:25, přestože prohrávala až o čtyři body. Také další sety byly až do koncovky vyrovnané. Ve druhém Liberec zvítězil 25:23 a ve třetím 25:22.

"Vyhráli jsme 3:0, protože ve druhém a třetím setu jsme byli odvážní na podání a zvládli jsme koncovky. Ale mohlo to být i obráceně pro Brno," řekl trenér Liberce Martin Démar.

České Budějovice ztratily ve třetím domácím duelu v sezoně poprvé set, ale body jim zůstaly po vítězství 3:1 nad Benátkami všechny. V tabulce patří Jihostroji šesté místo.

V zápase o první skalp soupeře v ročníku vyhrálo Ústí nad Labem 3:2 v Ostravě. Domácí, kteří nevyužili vedení 2:1 na sety, si alespoň připsali první bod.

Nečekanou kořist si z Prahy přivezl nejhorší celek minulého ročníku. Volejbalisté Zlína v Unyp Aréně Pražských Lvů vedli už 2:0 na sety, teprve pak favorit a loňský finalista zabral. Rozhodující sadu ještě Lvi zdramatizovali ze stavu 5:10 na 9:10, ale pak už bodoval pouze Zlín a vyhrál 3:2.

Fatra naposledy nad Lvy uspěla v listopadu 2019, od té doby sedmkrát dominoval pražský celek včetně domácího poháru, z toho šestkrát jasně 3:0. K dnešnímu překvapivému výsledku přispěl 18 body univerzál Daniel Římal, nová zlínská posila z mistrovského Karlovarska.

"Zlín vyhrál zaslouženě. O prohru jsme si koledovali už delší dobu. Nejsme důslední v tom, co máme dělat. Buď začneme vlažně, nebo se do problémů dostaneme během prvního setu. Už je potřeba konat a ne o chybách jen mluvit," nešetřil kritikou kapitán Lvů Jakub Janouch.