Svět motorů

Karlovarsko vyhrálo i šestý zápas. Jihostroj bez potíží porazil poslední Zlín

Dominance volejbalistů Karlovarska v extralize pokračuje. V 5. kole doma porazili Kladno jasně 3:0 a zůstávají bez ztráty jediného setu v čele čtyři body před mistrovskými Českými Budějovicemi. I Jihostroj si připsal jednoznačné vítězství, když poslední Zlín zdolal 3:0.

Karlovarsko v repríze finále play-off minulé sezony získalo první set hladce 25:14, pak ale mělo namále. Kladno většinu druhé sady vedlo a za stavu 23:20 mělo blízko k tomu, aby jako první připravilo lídra tabulky o set.

Domácí ale při podání Filipa Rejlka získali čtyři body za sebou a následovala přetahovaná v koncovce, v níž si Středočeši vypracovali při stavu 26:27 setbol. Rejlek ho však smečí odvrátil, a když se dostalo do výhody Karlovarsko, proměnil setbol na 29:27 esem díky "prasátku" z podání sedmatřicetiletý navrátilec do extraligy Lukáš Ticháček.

Volejbalisté Karlovarska neztratili set ani s Kladnem

V třetím setu už domácí svěřenci trenéra Jiřího Nováka komplikace nepřipustili a vyhráli 25:22. "Bylo to těžké, první set byl trochu z říše snů, fungovala nám obrana proti hře Kladna, která se od druhého setu trochu změnila. Kladno výborně podávalo a odtlačilo nás od sítě, nám poklesla útočná potence, proto ty dva sety byly takové vyrovnanější," řekl České televizi Novák.

Jeho trenérský kolega Milan Fortuník litoval především druhého setu, v němž Kladenští sahali proti favoritovi po vítězství. "Ztratili jsme ho hloupě, naprosto jsme ho zkazili. Ve třetím setu jsme to už honili na poslední chvíli. V útoku nám to skřípe, neděláme útoky lehce," uvedl.

Zlín ještě neuhrál set a nepovedlo se mu to ani v hale favorizovaného Jihostroje. Domácí se opírali o výborné podání, dvěma přímými body se blýskl nahrávač Miguel de Amo. Jihočeši, kteří se připravují na Ligu mistrů, krátce prohrávali jen ve třetím setu, i ten ale nakonec vyhráli bezpečným čtyřbodovým rozdílem.

Smečař Petr Michálek byl s deseti body nejúspěšnějším hráčem Českých Budějovic. "Jsem rád, že jsme to zvládli. Potrápil nás Vašíček, ten má dobré podání," řekl spolupracovnici ČTK. "Opřel jsem se do servisu, když jsme prohrávali o pět bodů. Domácí ale hráli dobře a zaslouženě vyhráli," uznal Jiří Vašíček.

Ostrava, jediný dosavadní přemožitel mistra, doma podlehla 0:3 Ústí nad Labem. Beskydský nováček prohrál v Odoleně Vodě 2:3, v tie-breaku neuspělo ani Brno v Liberci, kde hosté vyhráli první i druhý set a mířili za výhrou. Pražští Lvi zvítězili 3:1 v Příbrami a v tabulce jim patří třetí místo.