Následuje
Golfista roku 2019

Karlovarsko v Lize mistrů stále čeká na první vyhraný set, Kedzierzynu podlehlo 0:3

Volejbalisté Karlovarska si v Lize mistrů prochází krušnými časy. Bez zisku setu prohráli i pátý zápas, tentokrát doma s polským Kedzierzynem po setech 19:25, 23:25 a 18:25.

Karlovarští volejbalisté v utkání Ligy mistrů
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Pro Karlovarsko znamenala prohra definitivní ztrátu i teoretické šance na případný postup do další fáze soutěže. V tabulce B je západočeský klub bez výhry poslední a se soutěží se při své premiéře rozloučí doma 27. února proti Modeně.

Karlovarsko udělalo v utkání méně chyb a mělo osm úspěšných bloků, ale celkově na soupeře nestačilo. Jen ve druhém setu měli diváci možnost vidět vyrovnanou podívanou, ale polský celek si koncovku pohlídal a nezaváhal.

"Byla to obrovská zkušenost," řekl nahrávač Matyáš Džavoronok, který do utkání naskočil během první sady. Jako náhradník přišel do hry i Jalen Penrose a díky jejich spolupráci Američan zaznamenal 13 bodů, nejvíce z domácích hráčů.

Alespoň set získal český klub v Lize mistrů naposledy předloni - Dukla Liberec v březnu 2017 prohrála s Resovií Rzeszów 1:3. Z výhry mezi elitou se tuzemský mistr radoval v lednu 2015, kdy České Budějovice porazily Innsbruck.

Karlovarsko - Kedzierzyn 0:3 (-19, -23, -18)

Rozhodčí: Stoica (Rum.), Ivanov (Bulh.). Čas: 72 min. Diváci: 1723.

Sestava a body Karlovarska: Rejlek 2, Zmrhal 1, Patočka 4, Van Haarlem, Vašina 8, Beer 2, libero Pfeffer - M. Džavoronok 1, Penrose 13, Wiese 6. Trenér: Novák.

Nejvíce bodů Kedzierzynu: Šliwka 16, Bieniek 14, Shaw 8.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy