MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Karlovarsko udrželo vedení v tabulce, Odoleně Vodě nenechalo ani set

Karlovarsko vstoupí do nového roku jako vedoucí celek extraligy volejbalistů. Obhájci mistrovského titulu zvítězili v 18. kole v hale Odoleny Vody 3:0 a díky lepšímu poměru setů vystřídali na prvním místě libereckou Duklu.

Volejbalisté Karlovarska se radují ze zisku bodu
zdroj: facebook.com/VK ČEZ Karlovarsko

Středočeši přitom favoritovi vzdorovali, první i poslední set prohráli nejtěsnějším rozdílem 24:26. "Dneska to byl dobrý zápas i z naší strany. Soupeř dobře podával a my jsme nezvládli koncovky setů," uvedl na webu volejbalového svazu domácí kapitán Marek Šulc.

Mečbol proměnil esem Kewin Sasak, s 19 body nejužitečnější hráč vítězů. "Byl to slušný volejbal, kde minimálně ve dvou setech rozhodovaly maličkosti," řekl trenér Karlovarska Jiří Novák.

Beskydy získaly bod za prohru 2:3 v Brně. Hosté vedli 2:1, ale Brňané vyrovnali a pátý set pro sebe rozhodli jednoznačným výsledkem 15:5. "Bohužel v tie-breaku jsme si s ničím neporadili," prohlásil kapitán poraženého mužstva Jakub Motyčka.