Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakarské ozvěny

Karlovarsko se přiblížilo čtvrtfinále. Porazilo ruský Surgut, loňského finalistu

Surgut (Rusko) – O skvělý úspěch se postarali karlovarští volejbalisté, když v ruském Surgutu zvítězili 3:1. Výhrou nad loňským finalistou Poháru CEV tak vykročili za postupem do čtvrtfinále. Ten ale musejí stvrdit 14. února v domácí odvetě.

Volejbalisté Karlovarska
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Tým z Karlových Varů, druhý v aktuální tabulce extraligy, před rokem v Poháru CEV nestačil na italského favorita Perugii, ale letos už vyřadil dva soupeře: Tallinn a finského mistra Tiikerit Kokkola.

Za dalším postupem vykročili Západočeši dnes v areně Jugry Surgut, loňského finalisty této soutěže a desátého celku ruské superligy. Po prohraném prvním setu 20:25 zvládli lépe další dvě koncovky a ve čtvrté sadě už dominovali (25:18).

"Věděli jsme, že Jugra je silný tým, a vyhráli jsme hlavně díky našemu dobrému příjmu. I když jsme byli unaveni z dlouhé cesty, dokázali jsme to. Domácí zápas však začne od nuly," připomněl kouč Jiří Novák. V odvetě bude jeho celku stačit získat dva sety.

Body na konto Karlovarska spolehlivě přidávali všichni hráči, nakonec byl se 17 body nejlepším v této statistice estonský blokař Henri Treial. Univerzál Michal Kriško přidal 13 bodů.

V Rusku přitom chyběl druhý diagonální hráč Eric Mochalski, po návratu týmu do Čech nahradí amerického volejbalistu Kanaďan Terrel Bramwell. V odvetě bude karlovarskému celku stačit získat dva sety.

"Nejhorší, co v zápasech proti takovýmto soupeřům můžete vidět, je špatný přístup a nedostatek pokory," zlobil se kouč Surgutu Ruslan Žbankov. "Taky jsme dělali hodně chyb. Zato český tým hrál rychlý volejbal s dobrou obranou. Před odvetou musíme na dnešek zapomenout," dodal.

3. kolo Poháru CEV volejbalistů - úvodní zápas

Surgut - Karlovarsko 1:3 (20, -23, -24, -18)
Rozhodčí: Mitěv (Bulh.), Bagde (Tur.). Čas: 104 min. Diváci: 1600. Nejvíce bodů Surgutu: Čefranov 13, Todorov 12, Rodičev 11.
Sestava a body Karlovarska: Hudeček 13, Široký 12, M. Kriško 15, Zmrhal 10, Treial 17, Končal 4, libero Pfeffer - Štefko, Málek. Trenér: Novák. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy