Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Karlovarsko se korunovace nedočkalo, třetí extraligové finále famózně otočil Jihostroj

V nejkratším možném čase se volejbalisté Karlovarska mistrovského titulu nedočkali. Ve třetím finále totiž na domácí palubovce prohráli s Českými Budějovicemi 2:3, přestože po dvou setech vedli 2:0. V sérii mají i nadále navrch, za stavu 2:1 se bude pokračovat na jihu Čech. Přímý přenos sledujte v pátek na ČT sport a webu ctsport.cz.

Volejbalisté Českých Budějovic se radují z vítězství
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

Českobudějovický trenér René Dvořák nasadil poprvé od začátku utkání ve finálové sérii zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se mu odvděčil vynikajícím výkonem a 33 body. "Prokázal svoje umění, ale tohle patří celému týmu," řekl Dvořák v rozhovoru v České televizi.

"Šance jsme měli, nevyužili jsme je a Budějovice začaly být kompaktnější," konstatoval po první domácí extraligové porážce v sezoně trenér Karlovarska Jiří Novák a k výkonu svého týmu dodal: "Přišlo mi to na můj vkus moc profesorské a to nemůžeme opakovat. Musíme hrát s mladickou nerozvážností a radostí."

První set rozjeli Jihočeši rázně a vedli 9:2, ale jako v předchozích zápasech hráli v koncovce bázlivě. Domácí odvrátili trio setbolů a sadu získali. "Ukázala se naše síla v hlavě," hodnotil libero Daniel Pfeffer.

Povzbuzení hráči Karlovarska získali převahu a i ve druhém setu zvládli lépe závěr. "Je tam množství nevynucených chyb a to Karlovarsko trestá. To musíme změnit," upozornil devětatřicetiletý Rejlek, který před třemi lety pomohl k titulu právě Karlovarsku.

Západočeši i ve třetím setu dlouho vedli a zdálo se, že už je v cestě za titulem nic nezastaví. "Stále bojujeme," povzbuzovali se hráči Českých Budějovic a dokázali se vyhecovat k otočce. Třetí i čtvrtý set získal v obraně jistější Jihostroj pro sebe.

V rozhodujícím tie-breaku hosté od začátku vedli, ale málem jim vítězství uniklo mezi prsty. Karlovarsko při podání svého veterána nahrávače Lukáše Ticháčka otočilo z 11:13 na 14:13 a mělo mečbol, ale neuspělo. Následovaly čtyři setboly Českých Budějovic, které rázně odvrátil univerzál Patrik Indra, při pátém byl ale zablokován domácí Marc Wilson.

"To je na volejbale krásné. Už jsme byli na lopatě, ale vykřesali jsme naději. Doufám, že nám to naleje sílu a sebedůvěru, kterou jsme na začátku sérii postrádali," zakončil Dvořák.

Karlovarsko - České Budějovice 2:3 (26, 23, -23, -22, -18)

Rozhodčí: Rychlík, Krtička. Čas: 146 min. Stav série: 2:1.

Sestavy a body:
Karlovarsko: Vašina 11, Patočka 7, Indra 20, Wiese 16, Wilson 6, Keemink 4, libero Pfeffer - Lux 2, Ticháček 1. Trenér: Jiří Novák.
České Budějovice: Mach 2, Rejlek 33, Zmrhal 2, Todua 8, De Amo 1, Michálek 17, libero Kryštof - Stoilovič 8, Polák, Schouten 1, Ondrovič 1. Trenér: René Dvořák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy