Dohráno MOL Cup

Karlovarsko promarnilo svou šanci. Dál postupuje Ostrava

Ostravští volejbalisté si zahrají semifinále. V dramatickém třetím čtvrtfinálovém duelu sice prohrávali s Karlovarskem již 0:2 na sety a odvraceli mečbol, jenže zápas dokázali otočit a po vítězství 3:2 jdou dále. Naopak loňský mistr soutěže končí. V semifinále jsou také České Budějovice, které třetice porazily Ústí nad Labem.

Dramatický závěr a ohlasy utkání Ostrava – Karlovarsko

Karlovarsko v této sezoně přehrálo ostravského rivala v obou pohárových čtvrtfinále, ale v extralize na něj Západočeši ani jednou z pěti pokusů nevyzráli. V třetím čtvrtfinále přitom byli blízko k odvrácení první hrozby vyřazení, ale při dvousetovém náskoku další tři sady ztratili nejtěsnějším rozdílem.

V tie-breaku přitom nevyužili mečbol, ke kterému se těžce propracovali ze ztráty 2:6. Soupeř naopak první možností ukončit zápas nepohrdl.

Jihočeši také získali rozhodující bod v domácí hale. Sice po nervózním vstupu přenechali bojovně naladěnému soupeři první set, ale další tři už patřily favoritovi.

Na pokraji vyřazení se ocitlo i vicemistrovské Kladno. V duelu třetího týmu po základní části s šestým Brnem překvapivě získal navrch moravský celek. Brňané po předchozí domácí výhře uspěli i v hale Středočechů, ačkoliv tam první set prohráli. Pak ale pod taktovkou Stefana Okosanoviče, autora 26 bodů, otočili třemi vítěznými sety zápas i stav série.

Liberec na nečekanou předchozí porážku od Odoleny Vody odpověděl jednoznačným domácím vítězstvím 3:0. Druhý tým tabulky nepustil soupeře ani jednou přes 18 bodů a znovu v sérii vede.

Čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy mužů - 3. zápasy:

České Budějovice - Ústí nad Labem 3:1 (-21, 12, 21, 17)

Nejvíce bodů: Křesťan 20, Michálek 12, Todua 11 - Kramár 20, Koci a Tibitanzl po 9. Konečný stav série: 3:0.

Kladno - Brno 1:3 (15, -18, -22, -18)

Nejvíce bodů: Vemič a Baranov po 12, Zajíček 8 - Okosanovič 26, Pražák 10, Hukel 9. Stav série: 1:2.

Liberec - Odolena Voda 3:0 (17, 18, 17)

Nejvíce bodů: Štokr 18, Pietruczuk 12, Veselý a Leikep po 7 - Mikula a Gear po 9, Vanags 5. Stav série: 2:1.

Ostrava - Karlovarsko 3:2 (-22, -23, 24, 23, 14)

Nejvíce bodů: Menner 19, Dvořák 17, Janků 16 - Wiese 27, Rejlek 20, Zmrhal 15. Konečný stav série: 3:0.