Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly - debata expertů

Karlovarsko je na špici volejbalové extraligy, Ústí se dotáhlo na Odolenu Vodu

I druhý souboj finalistů minulé sezony extraligy vyhráli volejbalisté Karlovarska. Zatímco v říjnu porazili doma České Budějovice až po pětisetovém dramatu, ve 14. kole úřadující mistři uspěli v hale Jihostroje 3:0 a vystřídali ho v čele tabulky. Jihočeši zároveň přišli o domácí neporazitelnost v ročníku. Volejbalisté Odoleny Vody pak prohráli 1:3 s Ústí nad Labem.

Karlovarsku se od začátku dařilo podání, přihrávající hráči Jihostroje s ním měli velké problémy, i proto se hosté rychle ujali vedení. I začátek druhé sady vyšel lépe Západočechům, domácí ještě srovnali na 12:12, ale pak začali chybovat a kouč René Dvořák udělal tři změny v sestavě. Karlovarsko ale dál dominovalo.

"Nehráli jsme podle mých představ, na druhou stranu musím říct, že Vary nás přehrály servisem, který měly velmi kvalitní, a my jsme nemohli hrát středem a museli jsme útočit do plné obrany. Nám se naopak podání nedařilo, nebyli jsme schopní kvalitně podat, oni si dobře přihrávali, a mohli tak útočit prostředkem," řekl Dvořák. Karlovarsko podle něj dalo jeho týmu lekci.

Mrzutý byl i smečař Petr Michálek. "Nevím, co přesně rozhodlo o vítězství soupeře, ale myslím si, že zkoušet nový druh sestavy proti asi momentálně nejsilnějšímu týmu není to pravé ořechové. Trochu nás asi překvapila jejich hra středem, na poradě jsme se připravovali na útoky po kůlech, že na středáky budeme čekat, ale žádný pokyn na změnu z lavičky nepřišel," řekl.

Petr Michálek
zdroj: ČTK

Příbram porazila v tie-breaku Liberec

Příbram uhájila třetí místo. I když v Liberci promarnila náskok 2:0 na sety, zachránila výhru v tie-breaku suverénně 15:7. Potřetí za sebou prohráli pátí Lvi, tentokrát 2:3 v Brně. K více než bodu Pražanům nepomohla ani nová posila, bývalý liberecký smečař Tomáš Kriško, jenž se vrátil do české extraligy po angažmá v Rumunsku.

Ústí nad Labem otočilo zápas s Odolenou Vodou a dotáhlo se na ni

Volejbalisté Ústí nad Labem vyhráli v hale Odoleny Vody souboj týmů bojujících o elitní šestku extraligy, která po základní části bude mít jisté místo v play-off. Severočeši po říjnové domácí výhře 3:0 uspěli na Aeru 3:1 a dotáhli se na dnešního soupeře. Zůstali za ním sedmí, dohrávku 14. kola přitom ústečtí hráči otočili po jasně prohraném prvním setu 16:25.

Po první změně stran však Ústí zlepšilo servis i obranu na síti, dostalo Odolenu Vodu pod tlak a ta marně hledala zbraň, jak rozjetého soupeře zastavit. Hostům se dařilo vše, v útoku dominoval Radek Suda a zastavil se na 21 bodech.

"V pohodě jsme vyhráli první set, pak ale usnuli. Žádný z útočníku z kůlů nebyl schopen složit míč, udělali jsme hrozně chyb, byl to katastrofální výkon," hodnotil kouč Aera Martin Kop pro ČT sport. "Celkově jsme ztratili sebedůvěru ve všech činnostech, snažili se točit sestavou, ale nikdo nebyl lídrem," zlobil se.

Jeho ústecký kolega Lubomír Vašina měl důvod k úsměvu. "Jsem strašně rád, že jsme se vrátili do zápasu ve druhém setu, od něj pak hráli koncentrovaně a zodpovědně," řekl.

Výsledky volejbalové extraligy

Extraliga volejbalistů - 14. kolo:

Brno - Lvi Praha 3:2 (27, -16, -19, 21, 9)

Nejvíce bodů: Zmrhal 24, Klajmon 19, Hrazdira 14 - T. Kriško 20, Mihajlovič 17, Nedeljkovič 11.

Ostrava - Beskydy 3:0 (17, 20, 24)

Nejvíce bodů: Fořt 13, Dvořák a Jarosiňski po 9 - Koloušek 12, Perry 9, Kristian 7.

Kladno - Zlín 3:0 (15, 19, 21)

Nejvíce bodů: Platačs 16, Kraffer 15, Kyjanica 8 - Čeketa a Adamec po 10, Toman 6.

České Budějovice - Karlovarsko 0:3 (-21, -22, -18)

Nejvíce bodů: Schouten 18, Mach 6, Stoilovič 5 - Wiese 14, Indra 12, Wilson 10.

Liberec - Příbram 2:3 (-22, -20, 22, 22, -7)

Nejvíce bodů: L. Demar 20, Janků 14, Křesťan a Leikep po 12 - Madaloz 23, Böhm 16, Johansen 10.

Odolena Voda - Ústí nad Labem 1:3 (16, -16, -15, -19)

Nejvíce bodů: Svoboda 12, Ščadilov 11, Hladík 9 - Suda 21, Vemič 14, Tibitanzl 12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články