ČEZ Extraliga 2023/2024

Karlovarsko jasně přehrálo Brno a dál vede volejbalovou extraligu

Karlovy Vary – Volejbalisté Karlovarska porazili v dohrávce 3. kola extraligy Brno 3:0 na sety a vedou tabulku s plným počtem bodů a skóre 9:1. Bez porážky je i druhá Ostrava, která však ztratila v úvodu soutěže bod za vítězství 3:2 nad Příbramí. Naopak loňští finalisté z Brna po dvou pětisetových porážkách poprvé v sezoně nebodovali a jsou až desátí.

K výhře Karlovarska přispěl i smečař Marek Zmrhal, který v minulé sezoně pomohl Brnu k historickému stříbru a následně přestoupil na západ Čech. V zápase zaznamenal deset bodů, víc jich měl jen americký univerzál Eric Mochalski (14).

Volejbalisté Českých Budějovic nezvládli duel proti Kladnu a připsali si první porážku v letošní sezoně. Svěřenci Jana Svobody nezískali ani set a na palubovce ambiciózních Středočechů podlehli 0:3.

Kladnu pomohl k celkové výhře dílčí úspěch v prvním setu, když Středočeši zvítězili po boji 27:25. V dalších dvou setech těžili z psychické výhody a i díky domácímu publiku ovládlo Kladno zbytek utkání. Jihočeši nedokázali zareagovat na nepříznivý vývoj a po výsledcích 16:25 a 19:25 se museli letos poprvé sklonit před soupeřem.

První neúspěch si připsal také Zlín, který prohrál 1:3 v Odoleně Vodě. Bez bodové ztráty je v tabulce už jen Karlovarsko, které nastoupí k dohrávce třetího kola s Brnem v úterý.

Ostrava kvůli hrubě nepovedené druhé sadě (12:25) sice celkově uhrála v utkání méně míčů než Benátky, ale koncovku čtvrtého setu tým Zdeňka Šmejkala zvládl a zvítězil 27:25. Po bodu venku sahalo i Ústí nad Labem, ale v Příbrami taktéž podlehlo 1:3.

Mistrovský Liberec doma proti ČZU Praha odčinil minulou porážku ze Zlína. Po třech vyrovnaných setech vyhrála Dukla v závěrečném dějství jednoznačně 25:13.