Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - SK Interobal Plzeň

K volejbalistkám se přidala už i Mlejnková, formu před kvalifikací ME prověří Polky

Příprava českých volejbalistek před kvalifikací mistrovství Evropy vrcholí. V prostějovské "bublině" už se k výběru připojila i smečařka Michaela Mlejnková a ve čtvrtek a v pátek reprezentaci prověří v přátelských zápasech Polky.

Michaela Mlejnková
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

S řeckým trenérem Jannisem Athanasopulosem je většina hráček v tréninkových kempech už od 6. dubna, jelikož nejvyšší domácí soutěž byla kvůli koronaviru zkrácena. Vedle samotné přípravy jsou nejzásadnější hygienická opatření, aby právě covid-19 nezasáhl do složení týmu.

"Jsme ostražití a dodržujeme, co se dodržovat dá," řekl manažer týmu Miloslav Javůrek. Volejbalistky bydlí v hotelu 150 metrů od haly. "Snažíme se mít co nejvíc věcí pod kontrolou, ale červík tam bude pořád. Totální kontrolu nad tím mít prakticky nemůžete."

Současná nominace čítá po příjezdu Mlejnkové šestnáct jmen. Ještě by se mohla připojit po univerzitní sezoně v USA blokařka Magdaléna Jehlářová. Pro kvalifikační boje trenéři určí čtrnáctku hráček, ale i kvůli zmíněnému koronaviru budou s nominací čekat do poslední chvíle.

O složení základní šestky ale napoví už zápasy s Polkami. S celkem hrajícím Světovou ligu se Češky utkaly v přípravě i loni a dvakrát prohrály. "Nepřijely sice s nejsilnějším týmem, ale pořád jsou to Polky. Zápasy odhalí, co trénink nedokáže, a věřím, že náš tým prověří," řekl Javůrek.

Volejbalistky se sešly v pondělí a budou spolu až do skončení druhého kvalifikačního turnaje 17. května. "Všechny chápou, že je potřeba to obětovat," řekl Javůrek.

V pondělí reprezentace absolvuje PCR testy, aby mohla ve středu z Vídně odletět do Rigy. První kvalifikační turnaj skupiny F začne od 6. května v lotyšském Daugavpilsu a druhý bude o týden později v Bosně a Hercegovině. Čtvrtým účastníkem skupiny F je Slovinsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy