Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Jízda libereckých volejbalistů pokračuje, v Brně nenechali ani set

Pět zápasů, pět výher. Takový vstup do extraligy mají volejbalisté Liberce, kteří i po pátém zápase drží plný počet bodů. Další vítězství si připsali v Brně, kde zvítězili 3:0, a stíhají mistrovské České Budějovice. Ty zatím neztratily ani set, Severočeši dva.

Volejbalisté Liberce
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Dukla během léta výrazně posílila a oba navrátilci ze zahraničí Jan Štokr a Aleš Holubec pomáhají týmu zpod Ještědu naplňovat mistrovské ambice. V souboji finalistů z roku 2016 Liberečtí deklasovali Brno v prvním setu 25:9, další dvě sady získali shodně 25:22.  

Hosté splnili roli favorita i s pomocí deseti bodových bloků. I v útoku soupeře předčili a připravili mu druhou porážku v sezoně. "V prvním setu jsme si zvykali na podání Liberce, k ničemu nás nepustili a my jsme nebyli schopní přihrát. Ve druhé sadě jsme se oklepali a hosty jsme pozlobili, stejně jako ve třetím setu - na vítězství to ale bylo málo. Liberec má silný reprezentační tým a dnes vyhrál svou kvalitou i zkušenostmi," řekl brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Liberec v úvodu odskočil při Janouchově servisu až na 8:1. "Dneska nám to Brno ulehčilo tím, že celý zápas špatně přihrávalo a my jsme je bez problémů ubránili a dohrávali skoro všechny body i balony," shrnul kapitán hostů Aleš Správka.

Zhruba za měsíc vstoupí oba dnešní aktéři do evropských pohárů: Liberec do Poháru CEV a Brno do Challenge Cupu. 

Je nám líto, video expirovalo.
Volejbalisté Liberce vyhráli v Brně

Uniqa extraliga volejbalistů - 5. kolo:

Brno - Liberec 0:3 (-9, -22, -22)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy