HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Jihostroj zachránil utkání s pražskými Lvy, Liberec hladce porazil Příbram

Českobudějovický lídr extraligy volejbalistů se po dvou porážkách dočkal vítězství, ale další bod v Praze ztratil. Se Lvy prohrával Jihostroj 1:2 na sety, načež se mu podařilo vynutit si tie-break a ten získal 15:12. V dohrávaném utkání si liberecká Dukla poradila jasně s Příbramí (3:0) a bodově se na českobudějovické volejbalisty dotáhla.

Slavící volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Třetí příčku v 18. kole uhájilo Kladno díky výhře 3:0 nad oslabeným Brnem, které dohraje sezonu bez zkušených opor Ondřeje Bouly a Michala Hrazdiry. Nahrávač Boula a smečař i dosavadní kapitán Hrazdira totiž odešli o soutěž níž a s brněnským béčkem se pokusí vyhrát první ligu a poté uspět v baráži.

Volejbalisté Dukly Liberec prodloužili vítěznou sérii v extralize o devátý zápas a bodově se dotáhli na vedoucí České Budějovice. V dohrávce liberecký tým porazil oslabenou Příbram bez nemocného polského univerzála Jaroslawa Lecha 3:0. Hvězdou utkání byl Jan Štokr s 25 body.

Liberečtí volejbalisté neměli s Příbramí potíže

Kvůli Lechově angíně nedošlo pod Ještědem na souboj dvou nejvíce bodujících hráčů soutěže, polského lídra v příbramské sestavě nahradil dvacetiletý Ivo Hulpach. Štokrovi však nemohl konkurovat, bývalý reprezentant s 25 body prakticky sám vyhrál pro Duklu jeden set.

"Nepřijeli jsme v optimálním zdravotním stavu, Ivoš zahrál vynikající zápas. Ve druhém setu jsme měli šanci zápas zdramatizovat, ale vlastními chybami jsme to nepotvrdili. Rozdílovým hráčem byl Honza Štokr, který uhrál všechny důležité balony," řekl příbramský kouč Martin Kop. "Užil jsem si to. Nahrávač mi od začátku věřil, to se pak dobře hraje," dodal Štokr.

Ve druhé dohrávce trápící se Karlovarsko otočilo zápas s Ústím nad Labem a po výhře 3:2 se vrátilo v tabulce na čtvrté místo před Ostravu. Západočechům se podařilo průběh zvrátit po debaklu ve třetím setu (17:25) i díky změnám v sestavě, tie-break vyhrál favorit jasně 15:8.