Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Jihostroj v Lize mistrů poprvé vyhrál, Innsbruck porazil 3:1

České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic vybojovali v Lize mistrů první vítězství. V předposledním pátém kole skupiny F zdolali doma Innsbruck 3:1 a v tabulce se na rakouský tým bodově dotáhli. O šanci na třetí místo budou usilovat 27. ledna na palubovce dosud suverénního Belchatówa. "Jsme šťastní. Je to dobrý impulz i pro další zápasy, nejen v Lize mistrů," komentoval výhru libero Jihostroje Robert Hupka.

Radost nahrávače Jihostroje Filipa Habra
zdroj: ČTK autor: Václav Pancer

Čeští šampioni začali poslední domácí utkání v soutěži rozpačitě, ale postupně se dostávali do tempa a bojovným výkonem soupeři odskočili až na 18:12. Hosté několika tvrdými útoky ještě koncovku setu zdramatizovali, ale České Budějovice vyhrály 25:22.

Jihočeši pokračovali ve skvělém výkonu. Pestrou hrou, zázračnými obrannými zákroky a především bojovností vydřeli i druhý set. Hostům nepomohlo ani střídání. Poslední slovo v koncovce měl Tomáš Fila, netradičně na postu univerzála.

Vyrovnaný třetí set získali přesnější hosté v poměru 25:21. Dramatickou čtvrtou sadu ale ovládli opět domácí hráči, kteří v ní zvítězili 25:23. "Rozhodl týmový výkon. V každém okamžiku to někdo táhl, byli jsme silní jako celek," uvedl blokař Radek Mach.

"Nechytili jsme začátek, byli jsme málo agresivní. Věděli jsme, že Budějovice budou mít dobrý servis, ale tolik se nám nedařilo. Pak jsme se trochu zvedli, ale už to bylo těžké. Domácí už byli rozjetí," prohlásil český blokař Innsbrucku Marek Beer.

České Budějovice - Innsbruck 3:1 (22, 23, -21, 23)

Rozhodčí: Szabó (Maď.), Lazarevič (Srb.). Čas: 111 min. Diváci: 1439.

Sestava a body Č. Budějovic: Habr 5, Fila 21, Sobotka 4, Mach 9, Kuliha 13, Michálek 12, libero Hupka - Zapletal, Tibitanzl. Trenér: Svoboda.

Nejvíce bodů Innsbrucku: Venno 19, Juhkami 15, Beer a Soares Pessoa po 6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy