Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Jihostroj prošel hladce do druhého kola Poháru CEV, Lvi podlehli Piacenze

České Budějovice si dominantním způsobem došly pro postup do osmifinále volejbalového Poháru CEV. Jihočeši v prvním zápase přehráli chorvatský celek Mursu Osijek 3:0 na sety a stejným způsobem zvládli i domácí odvetu po setech 25:19, 25:17 a 25:14. Naopak Lvi Praha prohráli s Piacenzou 1:3 na sety a v soutěži končí.

Je nám líto, video expirovalo.
Jihostroj přehrál Mursu Osijek a je v osmifinále Poháru CEV

Třinácti body přispěl k hladké výhře nizozemský univerzál Stijn van Schie, 11 bodů si připsal smečař Martin Licek. Příštím soupeřem Jihostroje bude vítěz dvojzápasu mezi švýcarským Schönenwerdem a maďarským Kaposvárem. První zápas vyhrál Schönenwerd 3:0, odveta v Maďarsku se hraje ve středu.

Desetinásobní čeští šampioni vyhráli šestý soutěžní zápas v řadě pod vedením trenéra Vojtěcha Zacha, který před měsícem nahradil na lavičce Reného Dvořáka, jenž skončil u týmu po šesti letech. Nový kouč neuspěl jen při své premiéře, v níž Jihočeši podlehli v pěti setech obhájcům titulu a lídrovi extraligy Karlovarsku.

Utkání 1. kola Poháru CEV volejbalistů - odveta:

Jihostroj České Budějovice - Mursa Osijek 3:0 (19, 17, 14)
Nejvíce bodů: Van Schie 13, Licek 11, Giraudo 8 - Vukovič 10, Viloria Marquez 4. První zápas 3:0, postoupil Jihostroj.

Lvi Praha - Piacenza 1:3 (-19, -26, 23, -21)
Nejvíce bodů: Kollátor 26, McCarthy a Vodička po 10 - Leal 26, Lucarelli a Romano po 10. První zápas 0:3, postoupila Piacenza.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články