Svět motorů

Jihostroj předvedl proti Kladnu obrat a uštědřil mu první porážku

Kladno promarnilo v Českých Budějovicích vedení 2:0 na sety a po špatné druhé polovině zápasu s úřadujícím mistrem prohrálo. Jihostroj nastartovaly tři změny v sestavě, pátý set vybojoval před 1500 diváky 15:7 a připravil dosud neporažené Středočechy o první body v sezoně.

Kladenští volejbalisté
zdroj: kladno.volejbal.cz

Velké drama se odehrálo i v Liberci, kde Dukla po dvou dnech a vyřazení z poháru opět podlehla Ostravě. Zápas mužské ČEZ extraligy tak dopadl navlas stejně jako předtím zápas žen mezi stejnými soupeři.

Kladno vyhrálo první i druhý set 25:22, ale do třetí sady nastoupil českobudějovický tým z půlky s obměněnou sestavou. Nahrávat přišel Matěj Emmer, na post univerzála Michal Kriško a blokovat Sam Taylor-Parks. "Nezasloužili jsme si vyhrát, protože jsme po dvou dobrých setech totálně vypadli z role," zlobil se hostující kouč Tomáš Samsely.

"Myslím si, že Kladno hrálo konzistentně celou dobu a první dva sety jsme je vraceli do hry my našimi chybami. V momentě, kdy přišel na hřiště Matěj Emmer, se hra uklidnila a zpřesnila. V tu chvíli se ukázalo, že jsme v tomto zápase a v našem domácím prostředí lepší mančaft," řekl domácí asistent Vojtěch Zach.