Jihostroj otočil zápas proti Brnu, Zlín zůstává na dně

Volejbalová extraliga mužů pokračovala o víkendu v osmém kole zápasem v tabulce vedoucích Českých Budějovic proti Brnu. Jihočeši museli zápas otáčet ze stavu 0:2, ale podařilo se jim zbývající sety uhrát na svou stranu. Rozhodující pátý set dospěl až do skóre 18:16. Pondělní dohrávka mezi Příbramí a Zlínem měla jasný průběh. Domácí zvítězili nad posledním celkem tabulky 3:0 na sety.

Radost volejbalistů Českých Budějovic
zdroj: VK Jihostroj České Budějovice autor: Dan Kubát

K obratu v utkání Jihostroje s Brnem výrazně pomohl univerzál Schouten, který od třetího setu nahradil na pozici smečaře Stoiloviče. "Nehráli jsme dobře. Zápas se nám podařilo otočit sérií dobrých servisů ve třetím setu. Jsem rád, že na postu smečaře zaskočil Schouten. Hrál výborně. Popral se i s přihrávkou, kterou normálně netrénuje," řekl trenér Jihočechů René Dvořák.

"První dva sety od nás byly naprosto výborné. Škodili jsme domácím servisem. Hráli jsme odvážně. Domácí měli problémy na přihrávce. Zápas výrazně ovlivnilo střídání Schoutena na post smečaře. Michálek s Kryštofem i za něj přihrávku zvládli. To rozhodlo," přitakal brněnský kouč Ondřej Marek.

Na České Budějovice se bodově dotáhlo Karlovarsko, jež má odehráno o zápas více. Západočeši po středečním vyřazení z Ligy mistrů od Benfiky Lisabon splnili roli favorita proti Beskydům a předposlední tým tabulky porazili hladce 3:0.

V duelu dalších dvou pohárových účastníků zvítězili Lvi Praha 3:1 na sety v Ústí nad Labem a jsou třetí bod za vedoucím duem. Oba týmy se v týdnu představily v Poháru CEV na půdě soupeřů a jak Lvi z Galati, tak Ústí ze Záhřebu si odvezli porážky.

Středočeské derby ovládla Odolena Voda, porazila 3:0 Kladno a po třetí výhře za sebou je pátá za Příbramí. Potřetí v řadě vyhrál i Liberec, v druhém pětisetovém duelu dne zdolal 15:13 v tie-breaku Ostravu.

Favorizovaná Příbram získala úvodní set proti Zlínu až po dramatické koncovce 26:24 a i ve druhém drželi hosté dlouho krok. Domácí rozhodli až osmibodovou šňůrou od stavu 17:19 a sadu vyhráli 25:19. Ve třetím setu si Příbram už zápas pohlídala.