Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Jihočeši se rozloučili s Ligou mistrů výhrou nad Berlínem

České Budějovice - Volejbalisté Českých Budějovic se rozloučili s Ligou mistrů domácím vítězstvím nad Berlínem 3:1 a po druhé letošní výhře budou pokračovat v Poháru CEV, kde je čeká turecká Ankara. O možnou účast v play-off LM přišli už po minulém kole, ale jako druhý nejlepší tým na třetích příčkách sedmi skupin "spadli" do čtvrtfinále jiné evropské soutěže.

Volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČT4

Jihočeši zakončili skupinu se sedmi body a dvěma výhrami, což se jim v jednom ročníku Ligy mistrů ještě nepodařilo. Před Berlínem zdolali Budvu. "Útočně byla naše síla rozložena na víc hráčů, takticky výborně zvládl utkání (nahrávač) Zapletal. Pomohla nám domácí atmosféra plné haly," řekl trenér Jan Svoboda.

Čtvrteční los rozhodl, že ve čtvrtfinále Poháru CEV se českobudějovičtí utkají s Ankarou. První zápas bude hostit Jihostroj zřejmě 16. ledna, odveta v Turecku se uskuteční o týden později. "Je to atraktivní soupeř, který je hodně silný, ale je to pro nás další velká výzva," řekl Svoboda. O Ankaře toho zatím ale moc nevěděl. "Zprávu vím jen několik minut, okamžitě se se statistikem pouštíme do shánění informací," dodal kouč. 

Jihočeši se rozloučili s LM vítězstvím

Do domácí rozlučky vstoupili volejbalisté nebojácně, do poloviny setu drželi se soupeřem krok a zaplněná hala mohla ocenit nápadité akce zkušeného Zapletala. Pak ale hosté odskočili, rozdíl byl zejména v kvalitě podání a na příjmu, a náskok udrželi.

Druhý set začal velmi dobře Rojas, bloky zajistil Českým Budějovicím vedení 8:4. Tento rozdíl ve skóre vydržel i do koncovky. Velkou bojovností, po bodech ze servisu Sukuby i Sobotky a s přispěním střídajícího Jakuba Novotného rozjetý Jihostroj vyrovnal.

A ve spanilé jízdě pokračoval i ve třetím setu. Vedl už 16:11, ale hosté se nevzdali, vystřídali a náskok domácích se jim podařilo zlikvidovat. Vypjatou koncovku ukončil ranou do útočné zóny Rojas a Jihostroj už měl jistý nejméně bod. Urvat však chtěl všechny tři, Zapletal hledal spoluhráče přesnými nahrávkami a soupeř už nedostal šanci převzít zpátky iniciativu. První mečbol proměnil blokem Mach.

"Jsme strašně šťastní, že jsme vyhráli. Víc jsem křičel, než jsem hrál," radoval se Novotný. "Je to moje první Liga mistrů, jsem strašně rád, ani nevím, jestli jsme postoupili aspoň do CEVu," doplnil ho Sobotka, který před sezonou přišel z Ostravy.

V Lize mistrů bude pokračovat jen 12 týmů, do Poháru CEV přešly čtyři celky ze druhých a třetích míst v sedmi skupinách. Českobudějovičtí volejbalisté si tak v lednu ještě zahrají o Final Four Poháru CEV, soupeře zatím neznají.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy