Evropská a Konferenční liga UEFA

Japonky se na Češky naladily jasnou výhrou. Kolumbii nenechaly ani set

Světový šampionát ve volejbale pokračoval dalším hracím dnem. V prvním duelu přehrály Belgičanky Keňu 3:0, stejným poměrem si poradily i Číňanky s Argentinou a bez ztráty setu prošly utkáním s Kolumbií i Japonky a Nizozemky proti Kamerunu. Jediný set uhrály Bulharky proti Němkám a nedělní program zakončil duel Srbek s Kanadou, který vyhrálo Srbsko 3:0.

Volejbalistky Japonska, jež budou v pondělí druhými soupeřkami českého týmu, vstoupily do mistrovství světa vítězstvím 3:0 nad Kolumbií. Hráčky asijského celku porazily v Arnhemu debutantky na světovém šampionátu 25:20, 25:22 a 25:17.

V dalším asijsko-jihoamerickém souboji skupiny D zvítězila Čína 3:0 nad Argentinou. České volejbalistky v sobotu na úvod turnaje podlehly 1:3 favorizovaným Brazilkám.