Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Italové v pětisetové bitvě urvali postup do semifinále ME, Poláci udolali houževnaté Srby

Italští volejbalisté stále živí naději na obhajobu evropského titulu před domácím publikem. Ve čtvrtfinále udolali v pětisetové bitvě Nizozemce a v Římě narazí na olympijské vítěze z Francie. Poláci udolali Srby 3:1 na sety a o finále se utkají se Slovinskem. Přímé přenosy nabídne ve čtvrtek ČT sport Plus.

Italové zvládli i sedmý zápas na Euru a druhý pětisetový. V polovině prvního setu se jim zranil blokař Roberto Russo, bolavý kotník už ho na palubovku nepustil. To možná mužstvo poznamenalo a ztratilo úvodní sadu 19:25.

Pak se ale domácí volejbalisté dostali do svého strojového tempa, z něhož zase vypadli až ve čtvrté sadě, kdy rapidně klesla jejich úspěšnost v útoku. V rozhodujících chvílích však opět dominovali (15:12).

Polští volejbalisté zvládli i sedmý zápas na šampionátu. V koncovce sice ztratili úvodní sadu, ale klíčovou třetí získali po maratonském závěru 36:34. Celkově sedmdesátou rozehru ukončili blokem.

Těch celkem nasbírali 15, jen v posledním setu sedm, i díky tomu čtvrtou sadu vyhráli už jasně 25:17. Srbský kouč Nikola Grbič tak dovedl vicemistry světa k vítězství proti svým krajanům.

Výsledky čtvrtfinále mistrovství Evropy volejbalistů:

Polsko – Srbsko 3:1 (-26, 15, 34, 17).

Itálie – Nizozemsko 3:2 (-19, 17, 16, -23, 12).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články