Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Hráčky KP Brno porazily Lajkovac, ale přesto v Evropě letos končí

Výhra nestačila. Volejbalistky KP Brno zvládly odvetu 2. kola Poháru CEV v hale srbského týmu Železničar Lajkovac 3:2 po setech 25:20, 17:25, 25:12, 20:25 a 15:13, ale v součtu s domácí porážkou 1:3 se český mistr pro tuto sezonu s evropskou scénou rozloučil. Aby si Brňanky vynutily takzvaný zlatý set o postup, potřebovaly vyhrát 3:0 nebo 3:1.

KP Brno
zdroj: www.vkkpbrno.cz

Svěřenky trenéra Erika Nezhody k tomu dobře nakročily. Výborným útokem zaskočily chybující domácí tým a celkem bez problémů získaly první set. Od druhého dějství se ale začala projevovat větší zkušenost třetího celku srbské ligy, který tuto pasáž ovládl. Jenže Královo Pole se nevzdalo, bojovností, důrazem a kvalitním servisem dostalo srbský celek pod tlak a třetí sadu získalo pro sebe.

K udržení postupové naděje potřebovaly Brňanky vyhrát i čtvrtou sadu. Stáhly v ní pětibodové manko na 18:18, ale v koncovce jim došly síly a postup měl v tu chvíli jistý soupeř. Tie-break se tak stal jen formalitou a dospěl do dramatické koncovky. Královo Pole využilo hned první mečbol a rozloučilo se s pohárovou soutěží vítězstvím, teprve třetím v sezoně. Lajkovac se v osmifinále utká s italským celkem Chieri 76.

"Podali jsme výkon na hranici našich současných možností, musím ocenit bojovnost celého týmu. Je to pro nás velmi cenná výhra, protože v sezoně jsme jich zatím moc nezískali," řekl Nezhoda.

V Poháru CEV tak pokračuje pouze český vicemistr Šelmy Brno, který přešel přes maďarský Balatonfüred. Ve Vyzývacím poháru vypadl v 1. kole pražský Olymp s francouzským Nantes po dvou porážkách 0:3. Ve čtvrtek sehraje ve stejné soutěži domácí odvetu s PAOK Soluň lídr extraligy Prostějov, ale v Řecku prohrál 0:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články