Paralympijský magazín

Hermannová se Štochlovou si výhrou v Brazílii zajistily play-off

Beachvolejbalová dvojice Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová vstoupily do prvního společného turnaje Světového okruhu vítězně. V brazilském městě Itapema porazily své soupeřky z Ameriky Corinne Quiggleovou a Sarah Schermerhornovou dvakrát 21:18. Zajistily si tak jistou účast v play-off.

Hermannová se Štochlovou startovaly už na srpnovém mistrovství Evropy, tehdy Štochlová zaskakovala za zdravotně indisponovanou Markétu Nausch Slukovou. Nejzkušenější česká hráčka se poté rozhodla přerušit kariéru.

Nová dvojice v následném utkání skupiny A podlehla v souboji o osmifinále s domácími Brazilkami Andressu a Vitórii 1:2.

Přímo v hlavní soutěži se ve čtvrtek představil i druhý český pár Václav Berčík a Jan Dumek. Ve skupině A nestačili na Maxima Chudjakova s Alexandrem Kramarenkem a Rusům podlehli 14:21 a 19:21. V turnaji se čeští volejbalisté budou zachraňovat v pátek.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Itapemě (Brazílie):

Muži:

Skupina A:

Kramarenko, Chudjakov (16-Rus.) - Dumek, Berčík (17-ČR) 2:0 (14, 19).

Ženy:

Skupina G:

Hermannová, Štochlová (7-ČR) - Quiggleová, Schermerhornová (26-USA) 2:0 (18, 18),

Andressa, Vitória (10-Braz.) - Hermannová, Štochlová 2:1 (-15, 18, 11).