Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Box ČR 2024

Hermannová se Štochlovou dotáhly své tažení až k titulu v Dubaji

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová vyhrály turnaj kategorie Pro Tour v Dubaji. Ve finále porazily čínský pár Lin Mej-mej a Sia Sin-i 2:1 na sety. Připsaly si první společný triumf na světovém okruhu. Jejich dosavadním maximem bylo červencové stříbro z Agádíru.

Hermannová označila dubajské prvenství za největší společný úspěch. "Zlato chutná velice sladce, ale finále bylo velice náročné. Ten zápas se nevyvíjel úplně podle našich představ, necítily jsme se úplně nejlépe po fyzické stránce. Ale přestože jsme tam měly spoustu chyb, zůstaly jsme pozitivní," řekla.

Turnajové dvojky Hermannová se Štochlovou na písku ve Spojených arabských emirátech téměř celý první set vedly, ale za stavu 17:13 se pátým nasazeným Číňankám podařila šestibodová šňůra a sadu nakonec získaly. "Bylo to velké vedení, jenže já pak nesložila několik bodovek v řadě," prohlásila Hermannová. "Ale věděly jsme, že chyby byly na naší straně, ne že by soupeřky byly lepší," doplnila.

Je nám líto, video expirovalo.
Hermannová se Štochlovou slaví v Dubaji

V tie-breaku se oba páry přetahovaly o vedení až do stavu 12:12, kdy Hermannová se Štochlovou třemi body za sebou rozhodly o celkovém triumfu. V Dubaji vyhrály všech šest zápasů, z toho tři až ve zkrácené sadě.

Zatímco pro třiadvacetiletou Štochlovou je to první titul na okruhu, o osm let starší Hermannová triumfovala s bývalými spoluhráčkami čtyřikrát. Třikrát slavila s Markétou Nausch Slukovou a jednou s Martinou Williams. Premiérové společné finále v Agádíru musely kvůli zranění Štochlové skrečovat.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge v plážovém volejbalu v Dubaji:

Ženy:

Finále: Hermannová, Štochlová (2-ČR) - Lin Mej-mej, Sia Sin-i (5-Čína) 2:1 (-18, 17, 12),

o 3. místo: Hortonová, Scolesová (19-USA) - Narapchonrapatová, Kongpchopsarutavadíová (4-Thaj.) 2:0 (24, 20).

Semifinále: Hermannová, Štochlová - Hortonová, Scolesová 2:0 (19, 17), Lin Mej-mej, Sia Sin-i - Narapchonrapatová, Kongpchopsarutavadíová 2:1 (-19, 19, 9).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články