Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švýcarsko - Česko

Hermannová a Nausch Sluková nestačily na Švýcarky a zahrají si na ME o bronz

Barbora Hermannová a Markéta Sluková si na mistrovství Evropy v Jurmale finále nezahrají. Švýcarkám Joaně Heidrichové, Anouk Vergéové-Dépréové podlehly po setech 11:21, 17:21 a po dvou letech mohou získat opět bronz. Jejich nedělními soupeřkami na cestě za třetí evropskou medailí budou Naděžda Makroguzovová, Světlana Cholominová z Ruska. Švýcarky se ve finále utkají s německým párem Kim Behrensová, Cinja Tillmannová.

Barbora Hermannová na turnaji Beach Series
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

"Odjíždět s medailí by bylo hezké završení sezony," řekla Sluková.

České jedničky na lotyšské pláži nejprve vyhrály i čtvrtý zápas. Po třísetovém bitvě slavily vítězství nad Němkami Victorií Bieneckovou a Isabell Schneiderovou 28:26, 12:21 a 15:12 za 48 minut.

Třetí nasazené Švýcarky Heidrichová a Vergéová-Dépréová jim však útok na premiérové zlato překazily. První set začaly náporem a vyhrály ho propastným rozdílem deseti bodů. I ve druhém dějství Hermannová se Slukovou s výjimkou první výměny neustále dotahovaly náskok soupeřek a zejména první z nich se po celou dobu potýkala s horším příjmem i útokem.

"Švýcarky hrály moc hezky, byly dominantní. Písek po bouřce byl strašně tvrdý a ony na tom s výškou 190 centimetrů využily své fyzické výhody. My jako jediné hrály předchozí zápas na jiném kurtu a na centru jsme se trochu rozkoukávaly," uvedla Sluková k duelu, který se hrál jen v 11 stupních a studeném větru.

Hermannová a Nausch Sluková už mají z kontinentálního mistrovství dvě medaile. V roce 2016 získaly stříbro a o dva roky později bronz. Loni kvůli zraněnému kolenu Slukové chyběly na šampionátu v Moskvě, kde měly plnit roli turnajových jedniček.

Výsledky ME v plážovém volejbale

Čtvrtfinále:

Hermannová, Nausch Sluková (6-ČR) - Bienecková, Schneiderová (14-Něm.) 2:1 (26, -12, 12).

Semifinále:

Heidrichová, Vergéová-Dépréová (3-Švýc.) - Hermannová, Nausch Sluková 2:0 (11, 17).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy