Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Havelková se vrací do Itálie, bude hrát volejbal za Perugii

Helena Havelková se po dvou letech vrací do oblíbené Itálie. Smečařka se po dvouletém angažmá v Dynamu Moskva domluvila na ročním kontraktu s celkem Bartoccini Fortinfissi Perugia.

Helena Havelková
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Tak na příští rok zase zpátky do Itálie," uvedla jednatřicetiletá liberecká odchovankyně, která působí v zahraničních volejbalových soutěžích od roku 2007.

V Itálii v devatenácti letech začínala v Sassuolu, úspěšná léta pak prožila v Bustu Arsiziu, s kterým získala titul i Pohár CEV. Předloni hrála v Monze.

Evropské tituly získala Havelková rovněž v Turecku v dresu Eczacibasi Istanbul, v Polsku s týmem Chemik Police a uspěla i s Dynamem Moskva. Okusila také čínskou soutěž.

Do italské ligy zamířila i proto, že se tam vrátil po angažmá v Rusku také její přítel Georg Grozer. Německý volejbalista s maďarskými kořeny vyměnil Petrohrad za Piacenzu.

V reprezentaci nyní Havelková nefiguruje, ale kariéru v národním týmu zatím neukončila. "Jsem s trenérem Athanasopulosem domluvená, že pokud by potřeboval, tak bych nastoupila. Ale Evropská liga se zrušila a zatím se neví, jestli bude kvalifikace na mistrovství Evropy," řekla Deníku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy