Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Extraligové kluby letos Dřevěnice bojkotovaly, zvítězily Benátky

Dřevěnice (Jičínsko) - Již šestapadesátý ročník populárních Dřevěnic, největšího volejbalového turnaje u nás, poznamenal bojkot některých extraligových klubů. Šest účastníků nejvyšší domácí soutěže volejbalistů vyjádřilo uspořádáním "protest-turnaje" v nedaleké Pecce svůj nesouhlas se zvolením Antonína Lébla předsedou svazu a se způsobem komunikace mezi volejbalovým svazem a Asociací volejbalových klubů.

Volejbal
zdroj: ČT24 autor: ČT24

"Extraligové kluby, které se zúčastnily turnaje na Pecce, chtěly svou neúčastí v Dřevěnici vyjádřit nesouhlas s děním v Českém volejbalovém svazu. My nechceme ničit tradici dřevěnického turnaje, ale my se chceme stát partnery Českého volejbalového svazu," vysvětluje motivy pro organizaci turnaje v Pecce manažer JMP Brno Martin Gerža.

"Já myslím, že to je zbytečné, takový truc, protože ani ten Avok, což je asociace volejbalových klubů, se nedokázala dohodnout, co teda preferuje. Já si myslím, že je to taková zrada na volejbalu, když se ty nejlepší nesejdou na jednom místě," posteskl si jeden z organizátorů tradičních Dřevěnic.

V oslabené konkurenci nakonec vítězství slavily VK Karbo Benátky, které ve finále porazily obhájce titulu Humry 2:1 na sety.

Hlavní zprávy