Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Extraligové finále začaly lépe brněnské Šelmy, Liberec musí dotahovat

Úvodní finále extraligy se stalo kořistí brněnských Šelem, které nad volejbalistkami z Liberce vyhrály 3:1 po setech 25:17, 25:19, 22:25 a 25:15, čimž udělaly první krok k premiérovému mistrovskému titulu. Pokračování série na tři vítězná utkání se odehraje ve čtvrtek na severu Čech.

Volejbalistky Šelem Brno v euforii
zdroj: facebook.com/Šelmy Brno

Šelmy loni finále prohrály s jiným brněnským celkem Královo Pole, ale letos byly nejlepší v základní části a v bojích o titul jsou zejména díky svým zkušenostem favoritkami. Dukla ale útočí po zisku Českého poháru na double.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 1. finále Šelmy Brno – Liberec

Úvod prvního finále patřil hráčkám z Liberce, které si zásluhou dobrého útoku udržovaly mírný náskok. Brněnské bloky však společně s útokem a servisem domácí univerzálky Rosy Madsenové otočily jednoznačně vývoj na stranu Šelem.

Uprostřed druhého dějství stáhla Dukla po sérii střídání šňůrou pěti bodů náskok Brňanek na jediný bod (15:16), ale závěr setu opět patřil domácím, které koncovku zvládly. Ve třetím se však Liberec dočkal, a to zejména zásluhou nejvíce bodující hráčky soutěže univerzálky Nikoly Kvapilové.

Další pokračování se už hrálo opět v režii Brňanek. Jejich hru skvěle dirigovala Pavla Šmídová, z jejichž nahrávek těžily všechny útočnice. Šelmy otočily stav z 3:6 na 12:7 a pak už si náskok držely do konce. "Je to skvělý start série, pro nás neskutečný výsledek. Naše hra nebyla úplně bez chyb, ale hlavní je výhra," řekla televizní stanici Sporty TV domácí smečařka Simona Janečková, jež k vítězství přispěla 12 body.

"Brno nás v prvních dvou setech výborně bránilo. Ve čtvrtém jsme udělaly více chyb a na to se musíme v dalším pokračování série zaměřit," konstatovala slovenská smečařka Liberce Lucia Herdová.

Šelmy potvrdily svou dominanci v této sezoně ve své hale, kde prohrály pouze jediné utkání a třináct ze šestnácti duelů získaly bez ztráty setu.

Play-off volejbalové extraligy žen:

Finále – 1. zápas:
Šelmy Brno – Liberec 3:1 (17, 19, -22, 15)

Rozhodčí: Spáčil, Rychlík. Čas: 106 min. Diváci: 800 (vyprodáno).
Sestavy a body:
Šelmy:
Janečková 12, Marková 8, Madsenová 13, Silvaová 15, Širůčková 15, P. Šmídová 6, libero Chevalierová – Kelnárová, Benediktová. Trenér: Vlk.
Liberec: Robinsová-Hardyová 3, Šulcová 1, De Mellová 1, N. Kvapilová 16, Herdová 15, Vyklická 8, libero Kolářová – K. Kvapilová 4, Frankevyčová 6, Fixová 3, Pragerová 2, Dvořáková. Trenér: Gálík.

O 3. místo – 1. zápas:
Prostějov – Olymp Praha 3:0 (18, 22, 14)
Nejvíce bodů:
Faltínová 13, J. Smolková a Löffová po 10 – Brichtová 11, Kalhousová 7, Hodanová, Šimáňová a Gajdová po 6.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články