Následuje
Manchester United - Club Brugge

Domácí prostředí opět zafungovalo. Liberec zdolal Brno a je výhru od titulu

Liberec - Krok od obhajoby titulu jsou volejbalisté Dukly Liberec poté, co v pátém finálovém utkání extraligového play-off zdolali na domácí palubovce Brno 3:1 na sety. Série se nyní přesunuje do jihomoravské metropole.Přímý přenos šestého duelu finálové série bude možné sledovat ve středu od 17:50 na ČT sport i na našem webu. Případný rozhodující sedmý zápas by se pak hrál v sobotu 7. května znovu v Liberci.

Finálová série volejbalové extraligy Liberec - Brno
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Severočeši v prvním i druhém setu vždy na začátku prohrávali, ale obě sady otočili. "Ukazuje to sílu a morálku družstva, které se v těžkých chvílích nesložilo a bojovalo. Pomohla nám střídačka, díky širokému kádru jsme to utkání zvládli " pochvaloval si trenér Liberce Michal Nekola.  

Brněnští začali na palubovce Dukly skvěle a hráli jako předešlé dva zápasy doma, kde je hnaly zhruba čtyři tisícovky fanoušků. Ruský univerzál Andrianov byl neudržitelný a Brno vedlo v první sadě o pět bodů 19:15. Domácí se po střídání univerzálů Vencovského za Patuchu zlepšovali, srovnali na 22:22 a obrat v koncovce dokonali. "Je to rvačka. Začátek jsme nezvládli, ulítli nám, ale bojovali jsme a ubojovali to," řekl blokař Libor Leikep.  

I do druhé sady vstoupilo lépe Brno a vedlo 11:5. Libereckým hráčům se ale povedla sedmibodová šňůra, otočili na 13:11 a náskok i díky zlepšené obraně v poli udrželi. "Hrajeme dobře, pak uděláme dvě tři chyby a máme hlavy dole. Děláme chyby, které se na finále nesluší," zlobil se brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Také ve třetím setu Liberec prohrával. V útoku ztratil na údernosti a tentokrát vývoj neotočil. Brno více tlačilo servisem a vynutilo si pokračování. Čtvrtý set byl zpočátku nervózní a oba týmy hodně chybovaly. Liberec za podpory fanoušků, bojovnosti i trochy štěstí odskočil v koncovce do vedení 20:17. Pak ho podržel skvělými zákroky v poli libero Kopáček.

Liberec proměnil hned první mečbol, když Andrianov smečoval do autu. "Nedotáhli jsme první a druhý set, to utkání rozhodlo. Domácím vyšlo střídání, my jim pomohli nepřesnostmi a Dukla nás potrestala," uvedl kouč Brna Ondřej Marek.

Oba celky ve finále zatím využily domácí prostředí. V Brně se ve středu opět očekává v hokejové hale bouřlivá atmosféra a možná i rekordních pět tisíc fanoušků. "Spoléháme, že nám publikum doma pomůže, a chceme se vrátit do Liberce," řekl Marek. "Musíme jet do Brna s pokorou a začít od prvního balonu," dodalo liberecké libero Václav Kopáček.

Finále play-off volejbalové extraligy mužů - 5. zápas:

Dukla Liberec - Volejbal Brno 3:1 (23, 22, -22, 19)
  
Rozhodčí: Hudík, Činátl. Čas: 115 min. Diváci: 1470. Stav série 3:2.

Liberec: Leikep 4, Patucha 2, T. Kriško 13, Staněk 7, Janouch 1, Správka 12, libero Kopáček - Vencovský 15, Zajíček 8, Galabov 1. Trenér: Nekola.
 
Brno: Andrianov 17, Muroň 3, Smrčina 5, Haník 2, Hrazdira 13, Pražák 12, libero Castello - Goodell, Zmrhal 2, Sucharev 9, Licek. Trenér: Marek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy