Svět motorů

Dlouhá vítězná série volejbalistů Kladna končí, uťal ji Liberec

Praha – Liberečtí volejbalisté ukončili vítěznou sérii Kladna, jež trvala tři měsíce od říjnového 2. extraligového kola. Úřadující mistři ve šlágru 15. kola vedoucí tým tabulky porazili 3:1 na sety.

Kladno vstoupilo do extraligové sezony hladkou porážkou 0:3 se Zlínem, pak však vyhrálo třináct zápasů za sebou, v nichž navíc nešlo ani jednou do pátého setu. Také tento duel v Liberci zahájili Středočeši lépe, na výhru v prvním setu 25:19 už ale nenavázali. Domácí Dukla další sady ovládla 25:20, 25:18, 25:17 a zápas otočila.

Na úterní vítězství ve finské Kokkole a postup do osmifinále Poháru CEV navázalo Karlovarsko vítězstvím 3:0 nad Zlínem. Západočeši jsou v tabulce druzí čtyři body za vedoucím Kladnem a se sedmibodovým náskokem před dvojicí Liberec, Příbram.

Po třech porážkách v soutěžních zápasech zabraly České Budějovice, u nichž po čtvrteční prohře ve Vyzývacím poháru s Maccabi Tel Aviv skončil dlouholetý trenér Jan Svoboda. Pod vedením dosavadního asistenta Reného Dvořáka vyhrál Jihostroj 3:1 v Ústí nad Labem.

Uniqa extraliga volejbalistů - 15. kolo:

Ústí nad Labem - České Budějovice 1:3 (-19, -16, 20, -17)
Nejvíce bodů: Boehm 22, Nadazdin 15, Tibitanzl 9 - Michálek 17, Hackworth 16, Sobotka 9.

Příbram - Benátky nad Jizerou 3:1 (21, 18, -23, 19)
Nejvíce bodů: Böhm 13, Poikela a Renovica po 12 - Sergejev 21, Moník 14, Koláček 12.

Ostrava - Brno 2:3 (22, 18, -23, -18, -15)
Nejvíce bodů: Šulista 17, Šmídl 16, Janků 14 - Licek 22, Mendoza a Handlíř po 14. Karlovarsko - Zlín 3:0 (23, 22, 18)
Nejvíce bodů: M. Kriško 25, Hudeček 12, Zmrhal 10 - Kolář 9, Motyčka a Kostoláni po 8.

Liberec - Kladno 3:1 (-19, 20, 18, 17)
Nejvíce bodů: Správka 18, Kramár 17, Stolc a Leikep oba 11 - Křesťan 11, Hýský 10, Hietanen 9.

Odolena Voda - ČZU Praha 2:3 (16, -19, -21, 19, -7)
Nejvíce bodů: Mikula 14, Knight 13, Prešinský 9 - Rybníček 16, Šulc 13, Krajčovič 10.