Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čína v "české" skupině porazila Kolumbii, Italky si poradily s Belgií

Zatímco české volejbalistky měly po pondělní porážce s Japonskem volno, jiné týmy měly v rámci skupiny D mistrovství světa napilno. Pozici favoritek potvrdila Čína, která bez větších potíží 3:0 na sety zdolala Kolumbii. V "béčku" stejným způsobem zdolaly Turkyně výběr Jižní Koreje a Dominikánská republika tým Chorvatska. V duelu dvou neporažených týmů přehrála Itálie 3:1 Belgii.

Ve skupině D, v níž jsou i české volejbalistky, je situace po dvou odehraných kolech zatím hodně jednoznačná a favoritky dominují. Tři týmy tak mají bilanci dvou výher a žádné porážky, zatímco zbylá trojice včetně Češek je na tom přesně opačně.

Reprezentantky zatím jako jediné z horší poloviny získaly alespoň set, když ho v úvodním utkání uhrály proti Brazílii. V úterý měly ale volno a mohly sledovat souboj dvou týmů, na které na turnaji v Nizozemsku ještě narazí, Číny a Kolumbie.

V jejich vzájemném duelu byl jasným favoritem asijský výběr, který neponechal nic náhodě. Od úvodu střetnutí diktoval tempo a nakonec zvítězil jasně po setech 25:16, 25:21 a 25:16.

Češky čeká další zápas ve středu, kdy vyzvou další tým, jež zatím na šampionátu nevyhrál, Argentinu.

Výsledky mistrovství světa volejbalistek:

Skupina A: Itálie - Belgie 3:1 (-21, 28, 27, 9), Kamerun - Keňa 0:3 (-20, -25, -19).

Skupina B: Turecko - Jižní Korea 3:0 (14, 13, 13), Dominikánská republika - Chorvatsko 3:0 (25 25, 25), Polsko - Thajsko 3:0 (17, 17, 17).

Skupina D: Čína - Kolumbie 3:0 (16, 21, 16).

Hlavní zprávy

Nejčtenější články