Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Čeští volejbalisté si Final Four nezahrají, podlehli Nizozemcům

Soul – Čeští volejbalisté podlehli ve Světové lize Nizozemsku 1:3 a přišli o šanci na postup do Final Four druhé výkonnostní skupiny. V Soulu zakončí letošní ročník soutěže zápasem proti Egyptu.  Českému týmu v utkání chyběl nahrávač Jakub Janouch, neboť má zlomený prst na ruce.

Čeští volejbalisté
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"Prohráli jsme velkým rozdílem, neměli jsme šanci je chytit," řekl trenér Miguel Falasca. "Hráli jsme lépe než proti Korejcům, ale servis Nizozemců měl vyšší kvalitu než náš. A nedělali tolik chyb, proto jsme prohráli," dodal kapitán Aleš Holubec.

Před devíti dny v Bratislavě čeští reprezentanti Nizozemsko porazili 3:2, v korejské metropoli ale soupeř nastoupil s touhou po odvetě, umocněnou navíc větší šancí na Final Four. První set také patřil přesněji hrajícím Nizozemcům, kteří zvítězili 25:20, pak ale český tým s nahrávačem Habrem hru vyrovnal.

V druhé sadě sice Češi dvakrát ztratili nadějný náskok a v koncovce čelili setbolu, přesto po dvou Bartošových servisech dokázali otočit na 26:24. Po hladké páteční porážce s domácí Koreou to byl první set, který výběr španělského kouče Falascy v Soulu získal.

Sestřih utkání Česko - Nizozemsko

Jenže další už nepřidal. Závěr třetí sady rozhodlo za stavu 22:22 podání kladenského nahrávače Van Haarlema a ve čtvrtém dějství už český tým prakticky od počátku ztrácel. Čtvrtá porážka z osmi zápasů mu šanci na závěrečný turnaj sebrala.

Nizozemsko je v pořadí 12 účastníků druhé divize třetí za neporaženou Kanadou a druhým Tureckem. Final Four se bude hrát v Portugalsku.

Nizozemsko - ČR 3:1 (20, -24, 23, 16)

Rozhodčí: Búzidí (Alž.), Silveira (Braz.). Čas: 105 min. Diváci: 500.

Sestava a body ČR: Veselý 4, Finger 11, A. Bartoš 10, Holubec 7, Habr 3, Džavoronok 15, libero Kryštof - Michálek 2, Hadrava 10, Zmrhal 1. Trenér: Falasca.

Nejvíce bodů Nizozemska: Van Garderen 16, Ter Maat 14, Diefenbach 12.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy