Čeští volejbalisté sebrali Itálii set, v osmifinále čeká favorit z Francie

Čeští volejbalisté měli již před duelem s Italy jistotu postupu do osmifinále, pokud ale nechtěli narazit na olympijské vítěze z Francie, museli nad hráči z apeninského poloostrova zvítězit. Nečekal je ale lehký úkol, jelikož Itálie v dosavadním průběhu turnaje ztratila jediný set. Volejbalisté se lvíčkem na prsou svému soupeři srdnatě vzdorovali, na víc než na zisk jednoho setu to však ve finále nestačilo a Češi tak v závěrečnému duelu skupiny B prohráli 1:3.

Čeští volejbalisté v duelu s Itálií
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Češi Itálii podlehli 1:3 po setech 20:25, 21:25, 25:23 a 22:25. V ostravské skupině B tak skončili svěřenci trenéra Jiřího Nováka čtvrtí a v pondělním osmifinále narazí na Francouze, olympijské vítěze z Tokia.

I před čtyřmi lety podlehli volejbalisté na Euru na závěr bojů ve skupině Itálii a v osmifinále nastoupili proti Francii. V Katovicích v roce 2017 ale tehdejší obhájce titulu Francouze zaskočili a po výhře 3:1 na sety postoupili do čtvrtfinále, v němž prohráli s Německem.

V Ostravě začali volejbalisté překvapivou výhrou 3:1 nad Slovinci, pak podlehli 1:3 Bělorusku, z mečbolu prohráli 2:3 s Bulharskem a zdolali bez ztráty setu Černou Horu.

Z ostravské skupiny do osmifinále mistrovství Evropy postoupili i Bulhaři, kteří v přímém souboji porazili Bělorusko 3:1 po setech 25:13, 25:18, 24:26 a 25:22.

Mistrovství Evropy volejbalistů:

Skupina B (Ostrava):

Bulharsko - Bělorusko 3:1 (13, 18, -24, 22), ČR - Itálie 1:3 (-20, -21, 23, -22).

Skupina D (Tallinn):

Německo - Slovensko 3:2 (20, 17, -25, -25, 9), Francie - Estonsko 3:0 (18, 17, 19).