Touchdown

Češky ztratily zápas s Běloruskami v pěti setech, ve skupině jsou druhé

Brno - České volejbalistky chtěly potvrdit svůj vítězný vstup do evropské kvalifikace a dlouho tomu byly blízko. Ve čtvrtém setu byly Češky míč od vítězství nad Běloruskem, avšak sadu ztratily a ve zkráceném pátém setu soupeřkám nakonec podlehly. Na brněnském turnaji nakonec nasbíraly sedm bodů a v polovině kvalifikace jsou ve skupině druhé. Druhý kvalifikační turnaj se uskuteční za týden ve slovinském Mariboru.

České volejbalistky v zápase proti Slovinsku
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Svěřenkyně trenéra Alexandera Waibla mohly zápas ukončit ve čtvrtém setu, v kterém vedly 24:22, ale ani jeden ze dvou mečbolů nevyužily.

Naopak po autu po smeči nejvíce bodující hráčky utkání Anety Havlíčkové sadu ztratily a v rozhodujícím tie-breaku už po chybách v poli i útoku na soupeřky nestačily.