Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Český volejbalový trůn beze změn, anketu opět vyhráli Mlejnková a Hadrava

Po roční pauze vyhlásili volejbalisté individuální ocenění a hlavní kategorie opanovala stejná jména jako předloni. Anketu si na galavečeru v budově Senátu podmanila počtvrté v řadě smečařka Michaela Mlejnková a potřetí univerzál Jan Hadrava. V plážovém volejbalu dominovaly už tradičně páry Markéta Nausch Sluková - Barbora Hermannová a Ondřej Perušič - David Schweiner.

Michaela Mlejnková v dresu české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Loni se anketa volejbalového svazu nekonala kvůli koronaviru. Letos, v roce sta let existence organizovaného volejbalu v Česku, se uskutečnila alespoň komorně ve Valdštejnském paláci.

"Pro všechny byla loňská sezona velmi těžká, protože jsme neměli v hledištích fanoušky. Gratuluji oceněným a věřím, že příští rok se potkáme na galavečeru ve větším počtu," uvedl předseda svazu Marek Pakosta.

Mlejnková je nejlepší tuzemskou hráčkou od roku 2018. "Každé ocenění má váhu, ale možná kdybych si mohla vybrat, tak bych ho vyměnila za titul z německé ligy," řekla Mlejnková po sezoně ve Stuttgartu, s kterým vedla ve finále nad Drážďany už 2:0 na zápasy, ale nakonec její tým prohrál 2:3.

Je nám líto, video expirovalo.
Nejlepší volejbalisté přebírali ceny v Senátu

Potřetí zvolili vybraní trenéři, hráči a funkcionáři za nejlepšího hráče Hadravu. "Vůbec jsem to nečekal," konstatoval univerzál, jenž strávil sezonu v týmu Civitanova. S italským velkoklubem slavil titul, ale převážně byl jen náhradníkem. "Myslím si, že by si to zasloužil Džáva," zmínil Hadrava smečaře Donovana Džavoronoka, oporu čtvrtého celku italské Serie A Monzy, který ale v posledních letech, ani letos v roce mistrovství Evropy, nereprezentuje.

Nejlepší hráčkou uplynulého ročníku extraligy je blokařka Veronika Trnková z mistrovského Liberce. I mezi muži uspěl šampion nejvyšší soutěže, univerzál Karlovarska Patrik Indra.

Anketa Volejbalista roku 2021 Českého volejbalového svazu:

Hráčka roku: Michaela Mlejnková (Stuttgart/Něm.)
Hráč roku: Jan Hadrava (Civitanova/It.)
Nejlepší hráč extraligy: Patrik Indra (Karlovarsko)
Nejlepší hráčka extraligy: Veronika Trnková (Dukla Liberec)
Trenér roku - ženy: Libor Gálík (Dukla Liberec)
Trenér roku - muži: Jiří Novák (Karlovarsko)
Nejlepší beachvolejbalový pár - ženy: Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová
Nejlepší beachvolejbalový pár - muži: Ondřej Perušič, David Schweiner
Nejlepší rozhodčí: Vlastimil Kovář ml.
Cena za celoživotní dílo: Miroslav Nekola
Fair-play: Volejbal Červený Kostelec

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy