Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Češky si znovu zahrají semifinále zlaté Evropské ligy. Pomohlo jim zaváhání Chorvatek

Nehrály, přesto mají zajištěný postup dál. České volejbalistky počtvrté za sebou nebudou chybět v semifinále zlaté Evropské ligy. Na dálku jim pomohly Chorvatky, které na Slovensku vyhrály jen 3:2 na sety. O šanci na první místo ve skupině B přišlo Chorvatsko v úvodních dvou setech, které prohrálo 20:25 a 21:25. Další sady pak vyhrálo 25:23, 25:18 a 15:13.

České volejbalistky ve tříčlenné skupině po třech zápasech nasbíraly plný počet devíti bodů a o první místo ve skupině už by je nepřipravila ani případná porážka v sobotním domácím duelu s Chorvatskem. To má nyní bodů pět.

Z Final Four, které měla hostit Ukrajina, kvůli válce sešlo. Do semifinále vedle vítězů tří skupin postoupí také nejlepší tým ze druhého místa. Česká reprezentace už má jisté, že v tabulce postoupivších týmů nebude horší než druhá, takže bude mít v semifinále výhodu domácího prostředí. O soupeřkách se teprve rozhodne.

Finále se pak bude hrát v neděli 19. června na palubovce týmu, který vyhraje duel mezi nejlepším postupujícím z prvního místa a semifinalistou ze druhého místa. České volejbalistky v roce 2019 zlatou Evropskou ligu vyhrály. Loni skončily čtvrté.

Evropská liga volejbalistek:

Skupina B - 5. kolo: Slovensko - Chorvatsko 2:3 (20, 21, -23, -18, -13).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články