Následuje
Galavečer českého turfu

Češky si vybojovaly v kvalifikaci o MS postup do baráže díky výhře nad Kyprem

Varšava - Volejbalistky slaví postup do baráže o světový šampionát z kvalifikační skupiny poté, co si v posledním utkání poradily s Kyprem při vítězství 3:0 po setech 25:18, 25:14 a 25:15. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera obsadily druhou příčku tabulky, na které se udržely díky vítězství Srbska nad Polskem v závěrečném duelu skupiny.

České volejbalistky
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Srbky v celém turnaji neztratily ani set a postoupily přímo na mistrovství světa. Baráže na konci srpna se zúčastní šest družstev, na MS 2018 v Japonsku se probojují dvě z nich.

"Jsem rád, že se nám podařilo zakončit úspěšně první reprezentační etapu. O naší cestě do baráže rozhodlo vítězství nad favorizovaným Polskem (3:2), proti kterému jsme odehráli fantastický zápas se skvělým koncem. Holky musím pochválit za to, že ani za nepříznivého stavu nesložily zbraně," řekl Pommer.

Po sobotním dramatickém vítězném souboji s Polskem (3:2) představoval Kypr pro český tým mnohem snazší cestu k úspěchu. Kouč Pommer nechal v základní sestavě z posledního utkání pouze smečařské opory Anetu Havlíčkovou, Michaelu Mlejnkovou, blokařku Veroniku Struškovou a na liberu Julii Kovářovou.

Češky od úvodních míčů plnily roli favorita a v každém setu preciznější hrou navyšovaly náskok. Soupeřky dostaly pod tlak servisem i pestřejší útočnou hrou. Nejlepší z českých hráček byla blokařka Iva Nachmilnerová s 10 body, po osmi bodech přispěly k vítězství Havlíčková, blokařka Kateřina Kohoutová a smečařka Petra Kojdová.

Kvalifikace mistrovství světa volejbalistek - skupina B ve Varšavě:

ČR - Kypr 3:0 (18, 14, 15) Rozhodčí: Goren (Izr.), Bernström (Švéd.). Čas: 65 min. Diváci: 120. Sestava a body ČR: Kossányiová 4, Nachmilnerová 10, Havlíčková 8, Mlejnková 5, Strušková 2, Smutná 1, libero Kovářová - Kohoutová 8, P. Kojdová 8, Toufarová 6, libero Dostálová. Trenér: Pommer. Nejvíce bodů Kypru: Zembylaová 8, Iordanusová 6, Chatzikonstantaová 5.

Slovensko - Island 3:0 (11, 21, 11), Srbsko - Polsko 3:0 (15, 16, 15).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy