Je nám líto, video expirovalo.

Českobudějovičtí volejbalisté se odhlásili z Poháru CEV, nechtějí přijmout změnu termínu

Volejbalisté Českých Budějovic se odhlásili z Poháru CEV, v kterém se měli utkat s moskevským Dynamem. Důvodem je direktivní změna termínu utkání v Rusku, kvůli nákaze koronavirem v týmu Dynama, kterou Jihostroj odmítá akceptovat. Jihočeši preferovali duel odehrát na jediný zápas na české půdě, Dynamo naopak navrhovalo odehrát obě dvě utkání v Rusku.

Volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Jihostroj měl hrát na půdě soupeře první zápas minulý týden, ale tým Dynama byl kvůli koronaviru v karanténě. Jihostroj navrhoval odehrát 1. kolo na jeden zápas, který se měl uskutečnit tento čtvrtek v Českých Budějovicích. Vedení soutěže evropské konfederace CEV ale rozhodlo, že se má hrát i zápas v Rusku, a to 25. listopadu.

"To nám přijde nefér," řekl generální manažer klubu Robert Mifka a dodal, že Jihostroj podal na CEV žádost o odhlášení. "S ohledem na aktuální restart naší domácí soutěže, která se nejistě a pomalu rozjíždí, jsme nebyli schopni toto rozhodnutí akceptovat, aniž bychom neohrozili průběh extraligy, která je pro nás po nedokončené minulé sezoně samozřejmě prioritou," uvedl Mifka.

Kdyby Jihočeši akceptovali nový termín zápasu v Rusku, přišli by o výhodu sehrání odvety v domácím prostředí. V ní může dojít i na takzvaný zlatý set, který by případně rozhodl o postupu. "Může se to zdát jako maličkost, ale rozhodují detaily," řekl Mifka. "Ale hlavním důvodem je extraliga, nechtěli jsme riskovat její ohrožení," zopakoval.

Problém neměl český klub, přesto Rusové žádali, aby se třeba i oba zápasy hrály u nich. "To nám smysl nedávalo. My jsme to nezavinili. Nebyl žádný důvod, abychom se dobrovolně připravili o výhodu domácího prostředí. Kdyby to bylo opačně, tak to samozřejmě přijmeme. Je to celé smutné," konstatoval Mifka.

Jihočechy překvapilo i rozhodnutí CEV, že by měli jet do Moskvy na odvetu 25. listopadu. "Na datum, které nebylo během předchozích jednání vůbec zmíněno," uvedl klub a Mifka dodal: "Velmi mě to mrzí, ale na toto direktivní rozhodnutí jsme nemohli přistoupit a z Poháru CEV jsme byli nuceni se odhlásit. Mrzí nás to, protože jsme tým na tuto sezonu skládali s vidinou evropských pohárů."

Ze tří českých mužských klubů v Poháru CEV tak zůstal jediný. Již dříve Brno kvůli koronavirovým cestovním restrikcím a karanténě před venkovním utkáním nenastoupilo v osmifinále proti londýnské Polonii. Představí se tak jen Dukla Liberec, která má před sebou dvojzápas v Rakousku s celkem Aich/Dob.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy