Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Česko otočilo utkání s Portugalskem a vyhrálo 3:2

Opava – Čeští volejbalisté zdolali v 9. kole Světové ligy Portugalsko 3:2 a dál živí šanci na postup do závěrečného turnaje Final Four. Svěřenci Zdeňka Šmejkala v Opavě s vedoucím celkem skupiny E prohrávali už 0:2, ale po několikerém prostřídání se vzepjali k parádnímu obratu. Odvetu můžete sledovat v sobotu od 15:55 na ČT sport a na našem webu.

Radost českých volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Výkon omlazeného českého výběru ve Slezsku rostl s každou výměnou. Po dvou setech to ale na vítězství nevypadalo. Domácí v úvodu soupeři sekundovali do stavu 11:11, jenomže pak si ho na síti podali Ferreira se Sequeirou a jejich drtivý útok přesně padal do českého pole.

Už ve druhé sadě však česká hra vykazovala zlepšení. Portugalské ostří a Ferreirův útok se povedlo trošku otupit, ale domácí nadělali v mezihře příliš zbytečných chyb, které soupeř v závěru setu dokázal potrestat a nepříznivě se vyvíjející skóre v koncovce otočil ve svůj prospěch.

Šmejkal pak poslal na palubovku Širokého s Adamem Bartošem a ti zaveleli k velkému obratu. Domácím se podařilo zpřesnit hru, v útoku se začalo dařit Michálkovi s Širokým a jistotu naopak ztratili Portugalci. Zápas v režii střídajících hráčů v závěrečném tie-breaku příznačně vyšperkoval Haník, který do zápasu naskočil až na poslední výměny a za stavu 12:11 dovedl svým servisem tým k vítězství.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy z utkání Česko - Portugalsko

"Dneska nám hodně pomohli kluci, co střídali. Na hřiště vnesli bojovného ducha, od třetího setu jsme se zlepšovali. Především jsme dělali tak polovinu nevynucených chyb než v prvních dvou setech. Ty jsme prohráli právě těmi chybami," řekl kouč Šmejkal.

Jedinou kaňkou na výsledku je zranění Michala Kriška, který musel odstoupit v průběhu čtvrté sady. "Po dopadu ze servisu mu prasklo v levém koleni. Bolí ho to pořád a v sobotu určitě nenastoupí, nemá smysl riskovat," řekl Šmejkal.

Český trenér nepřemýšlí nad tím, o kolik dnešní výhra družstvo přiblížilo k prvnímu místu. "Nekoukáme na první místo, ale chceme vyhrávat a učit se. Takové zápasy nás naučí nejvíc. Chceme se soustředit na každý zápas a odehrát ho s maximálním nasazením," dodal Šmejkal.

ČR – Portugalsko 3:2 (-18, -23, 23, 23, 11)

Rozhodčí: Pobornikov (Bulh.), Pjaseckij (Běl.). Čas: 120 min. Diváci: 2 250.
Sestava ČR: Holubec, Habr, Michálek, Veselý, Kriško, Linz, libero Kryštof – A. Bartoš, Široký, Finger, Haník. Trenér: Šmejkal. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy