Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

České volejbalové šampiony čeká v Lize mistrů kvalifikace

Řím - Čeští volejbaloví šampioni Liberec a Prostějov začnou Ligu mistrů, respektive Ligu mistryň v kvalifikaci, která se bude nově hrát díky změně systému elitních soutěží. Hráči Dukly byli nasazeni do třetího kvalifikačního kola, prostějovské volejbalistky mají cestu do hlavní fáze ještě složitější.

Prostějov - Casalmaggiore
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Liberec ve třetím kole narazí na vítěze duelu mezi běloruským Strojitělem Minsk a finským týmem Tiikeritem Kokkola. Pro Prostějov vede cesta mezi elitu přes dvě kola. Ve druhém čekají maďarské šampionky z týmu Linamar Békéscsaba a pokud Hanačky splní roli favorita, půjdou na lepšího z dvojice Maccabi Haifa - Dabrowa Górnicza. Soutěže byly rozlosovány ve čtvrtek večer v Římě.
 
Po změně herního systému a zúžení počtu účastníků zůstane v hlavním turnaji mužů 20 týmů v pěti skupinách. Do soutěže se přihlásilo 36 družstev z 25 zemí. Na základě nových národních koeficientů bylo nasazeno 12 celků a zbývajících osm účastníků vzejde z kvalifikace.
 
V Lize mistryň bude v hlavním turnaji pouze šestnáct týmů. Dvanáct nasazených doplní čtyři vítězové kvalifikací. Zájem startovat v Lize mistryň mělo 30 družstev z 22 zemí. Poražení z kvalifikací budou pokračovat v Poháru CEV.

Kvalikační klání se uskuteční v průběhu listopadu

Pokud Liberec postoupí, ve skupině ho čekají Berlín, Civitanova a Rzeszów. Volejbalistky Prostějova by se dostaly do skupiny s Fenerbahce Istanbul, Azerrailem Baku a francouzským celkem St. Raphaël.
 
Dukla začne kvalifikaci 16. listopadu venku, domácí odvetu sehraje 20. listopadu. Hanačky začnou 1. listopadu v Maďarsku, odveta v Prostějově bude o čtyři dny později. Třetí kolo se následně odehraje do poloviny listopadu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy