ČEZ Extraliga 2023/2024

České volejbalistky porazily Bělorusko a postoupily na MS

Conegliano (Itálie) - České volejbalistky si v příštím roce zahrají na mistrovství světa v Japonsku. V rozhodujícím utkání v kvalifikační skupině v italském Coneglianu dnes porazily Bělorusko za 99 minut 3:1 po setech 25:21, 21:25, 25:18, 25:22 a na světovém šampionátu se představí opět po osmi letech. Společně s českým týmem postoupila domácí Itálie, která se ve večerním závěrečném utkání střetne s Bulharskem.

Téměř celé utkání odehrál český tým v sestavě Havlíčková, Bucková, Matuszková, Mühlsteinová, Havelková, Plchotová a libero Tomanová. Pouze v druhém setu se na palubovce na chvíli objevila Jášová. Tato sestava se představila i v pátečním vítězném zápase proti Bulharsku.

Vedle Česka a Itálie si z dalších evropských kvalifikačních skupin zajistily postup na šampionát týmy Srbska, Chorvatska, Turecka, Polska, Nizozemska a Německa. Účast mají jistou i obhájkyně titulu z roku 2006 Rusky.