Následuje
Čtyřka sport

České volejbalistky podlehly v kvalifikaci o MS Italkám 0:3

Conegliano (Itálie) - České volejbalistky podlehly ve svém druhém utkání v turnaji závěrečné fáze kvalifikace mistrovství světa v Coneglianu domácímu týmu Italek v 73minutovém zápase 0:3 po setech 24:26, 13:25 a 25:27. Rozhodující zápas o postup čeká svěřenkyně Táni Krempaské v neděli. Utkají se v něm s hráčkami Běloruska.

Trenéři Krempaská a Ondřej Marek vsadili na úspěšnou sestavu z pátečního vítězného utkání s Bulharskem. V základní sestavě se objevila smečařka Adlerová, kterou od třetího setu nahradila Havlíčková. S favorizovanými Italkami sehrál český tým dva vyrovnané sety, ve kterých mu ale nevyšly koncovky. Dokonce Češky neproměnily setboly. Prostřední sada ale byla jednoznačnou záležitostí soupeře.

V prvním setu držely české volejbalistky krok s výjimkou podání ve všech činnostech. V koncovce ale využily Italky výhodu domácího prostředí. Ve druhém setu se podařilo hned v počátku domácím volejbalistkám získat důležitý náskok, který byl výsledkem zvýšeného důrazu v útoku a přesnějších bloků. Italky se ujaly vedení 13:7, české hráčky ztratily kontakt a v této fázi zápasu se jim příliš nedařilo.

Nečekaný obrat dostalo utkání ve třetí sadě, kdy se české volejbalistky probraly z útlumu a naopak převzaly iniciativu. V útočných akcích se prosazovaly hlavně Matuszková, Havelková a Bucková. Český tým vedl 8:5 a 10:9. Italky srovnaly krok, ale v koncovce získaly české hráčky opět slibný náskok 23:21 a ještě měly dva setboly. Jenže Italky se štěstím srovnaly na 25:25 a výhru už si vzít nenechaly.

Hlavní zprávy