Následuje
IJF World Tour 2020 Německo

České Budějovice porazily Liberec a ztrácí na něj jediný bod

České Budějovice - Volejbalovou bitvu dvou nejlepších týmů extraligy vyhrály České Budějovice. Na domácí palubovce před 1 500 diváky Jihočeši porazili Liberec 3:1 a snížili jeho náskok v čele tabulky na jediný bod. Oba soupeři se už v pondělí utkají v semifinále Českého poháru v Mladé Boleslavi.

Radost budějovických volejbalistů
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Hosté přicestovali na jih Čech po strastiplném putování pohárovou Evropou a po cestě z Tel Avivu, kde si zajistili semifinále Vyzývacího poháru. Úspěšné výsledky jim zvedly sebevědomí a také v Českých Budějovicích vyhráli první set.

Dukla zvládla lépe i úvod druhé sady, jenže pak domácí trenér Jan Svoboda promíchal sestavu, poslal na hřiště nahrávače Habra a univerzála Kriška, který odehrál nejlepší zápas v sezoně. Nad sítí kraloval i smečař Fila a střídat začal liberecký trenér Michal Nekola. Rozjeté Jihočechy ale už hosté nezastavili a prohráli podruhé v extraligovém ročníku.

"První set jsme prohráli na příjmu, pak se otočily karty. Zápas na pohárové semifinále nebude mít vliv, v Mladé Boleslavi se začne nový zápas," řekl Svoboda. "Bylo to hodně o servisu. Dařil se nám do půlky druhého setu, pak jsme začali kazit, domácí útočili lehčeji a bohužel soupeř přitlačil, proto se zápas otočil. Únava z cestování náš výkon neovlivnila," uvedl Nekola.

Liberecký kouč věří, že pohárový zápas dopadne obráceně, protože České Budějovice v pondělí nebudou mít výhodu tradičně bouřlivého domácího prostředí.

Uniqa extraliga volejbalistů - 18. kolo:

České Budějovice - Liberec 3:1 (-21, 21, 19, 22), Brno - ČZU Praha 3:0 (31, 12, 21), Ostrava - Odolena Voda 3:0 (22, 20, 21), Staré Město - Příbram 0:3 (-20, -11, -14), Ústí nad Labem - Havířov 0:3 (-12, -19, -21), 19:00 Benátky nad Jizerou - Zlín.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy