Touchdown

České beachvolejbalistky dělí od účasti v Riu jedna výhra

Soči - Český beachvolejbalový pár Markéta Sluková a Barbora Hermannová dělí od olympijské účasti jediná výhra v kvalifikaci na Rio. Ve čtvrtfinálovém utkání přehrály české jedničky tým Vanuatu 2:1 a v semifinále narazí na Číňanky, kterým ale v závěru základní skupiny podlehly. Vítěz semifinálového utkání postoupí na olympijský turnaj.

Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová
zdroj: fivb.org

České beachvolejbalistky nejprve hladce přehrály dvojici Joeová, Toková. Pak získaly i rozhodující zlatý set nad párem Matauatuová, Pataová, který předtím přehrál druhou českou dvojici Kristýna Kolocová, Michaela Kvapilová.

"Zítra budou mít Kristýna a Míša za úkol trápit čínské jedničky tak dlouho, jak to jenom půjde, a třeba i překvapit. Řekl jsem jim, že není co ztratit, buď z nich budou hrdinky, ale když prohrají, nic se neděje," řekl trenér Slukové s Hermannovou Simon Nausch. "My musíme vyhrát náš zápas. A pak, když zase dojde na zlatý set, předvést se jako dneska," dodal.

Číňanky postoupily jako vítězky základní skupiny přímo do semifinále. Druhou dvojici tvoří domácí Rusko a Rakousko.