Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov

Češi ve Světové lize uspěli s Portugalskem 3:1 na sety

Opava – Také druhý domácí zápas s Portugalskem v rámci volejbalové Světové ligy byl ve znamení vítězství českých reprezentantů. Zatímco v pátek utkání dospělo do tie-breaku, sobotní měření sil dopadlo pro české barvy v poměru 3:1 na sety. Závěrečným vystoupením svěřenců Zdeňka Šmejkala ve skupině E bude dvojutkání s Nizozemskem o příštím víkendu, a to na soupeřově půdě v Rotterdamu.

Utkání Česko - Portugalsko
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Češi nastoupili s trojicí hráčů, která se v pátek zasloužila o obrat. Důvěru od začátku dostali smečař Bartoš, blokař Široký i univerzál Finger, jenž nahradil zraněného Kriška. Začátek byl ale tristní. Problémy s přihrávkou znamenaly ztrátu 1:8, ale budíček přišel včas a domácí tým stihl úvodní set i díky odvrácenému setbolu otočit.

"Měli jsme klasicky zaspaný začátek, vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu. Ale tyhle stavy kluky nakopnou, nejsou to staří matadoři, kteří soustředěně odehrají celé zápasy. Potřebují nějaký takový impulz," řekl k úvodu utkání trenér Zdeněk Šmejkal.

Portugalce nečekaná koncovka vyvedla z koncentrace. Vrátili se k nejsilnější sestavě, ale Češi hráli s velkou chutí, výborně bránili, dovolovali si v útoku různé kombinace a deklasovali soupeře 25:14. Pak se však domácí tým zasekl a kouč Zdeněk Šmejkal začal střídat. Přišli Linz za Bartoše a na chvíli i Haník za Habra. Za ztrátu třetí sady však mohla hlavně špatná defenziva, která přitom až do té doby české volejbalisty zdobila.

Po návratu k základní sestavě se Češi vrátili do starých kolejí, drtili soupeře blokem i kvalitním servisem a od začátku čtvrtého dějství měli převahu. Bilanci s Jihoevropany ve Světové lize si vylepšili na 3:1 a za týden v Nizozemsku se poperou o postup do Final Four v Sydney. "Šance na postup je, ale budeme se držet koncepce, že by měli dostat šanci i jiní hráči," řekl Šmejkal, který letos v kvalifikaci o ME i Světové lize protočil 22 hráčů.

"Chtěli jsme se loučit s českým publikem dvěma výhrami, nespekulovali jsme za kolik bodů," uvedl Šmejkal. "Cíl byl obstát v konkurenci a nespadnout. A hra, kterou nároďák hraje, aby se líbila a bylo na klucích vidět, že hrajou srdcem. A když přijdou takové výsledky, je to bonus," dodal reprezentační lodivod.

ČR - Portugalsko 3:1 (24, 14, -17, 17) 

Rozhodčí: Pjaseckij (Běl.), Pobornikov (Bulh.). Čas: 102 min. Diváci: 1900. 

Sestava a body ČR: Habr 6, Michálek 13, Široký 10, Finger 16, A. Bartoš 10, Veselý 9, libero Kryštof - Linz 1, Haník. Trenér: Šmejkal. 

Další utkání skupiny E:

Korea - Nizozemsko 2:3 (29, -16, 23, -30, -14)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy