Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Budějovičtí volejbalisté vzali favorizovanému Belchatówu set

České Budějovice – Volejbalisté Českých Budějovic vzali polskému velkoklubu PGE Skra Belchatów jeden set, ale víc srdnatě hrající domácí tým nezvládl. Jihostroj oslaben o zraněné smečaře Petra Michálka a Tomáše Filu prohrál s favoritem celé soutěže 20:25, 25:22, 17:25 a 19:25. Další zápas je čeká za dva týdny na palubovce Innsbrucku.

Budějovický Filip Habr
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

V bouřlivé atmosféře před téměř dvěma tisíci diváků měli hosté od začátku převahu. V prvním setu stále vedli, ale Jihočeši bojovali a nevzdávali se.

Ani druhý set nechtěl Belchatów podcenit, i proto zůstal na hřišti nejlepší hráč nedávného MS Mariusz Wlazly, který dělovým podáním a tvrdým útokem narušoval pohodu v budějovickém týmu. Stejnou mincí ale oplácel i Jihostroj. Hrdinou prostřední části setu byl především Kriško. Při Habrově podání se domácí dostali poprvé v zápase do vedení (16:13) a po výborném výkonu vybojovali koncovku druhého setu, když zablokovali tvrdou smeč Wlazlyho.

Českým šampionům se podařilo nahlodat sebevědomí hráčů Belchatówa, Poláci se však v druhé polovině třetího setu přeci jen zkoncentrovali, přitvrdili na podání, zlepšili příjem a předvedli řadu pěkných kombinací na síti. V této chvíli se naplno ukázala jejich herní převaha. Domácí chtěli v zápase bodovat a bojovali, ale na rozjetého favorita to bylo málo.

"Jsem moc spokojený s naší hrou. Dokázali jsme zvednout těžké balony. Výměny zvedaly lidi ze sedadel, pro diváky volejbal hrajeme," řekl trenér Jan Svoboda, jenž se musel obejít bez zraněných smečařů Tomáše Fily a Petra Michálka. "Snažili jsme se soupeře tlačit servisem, škoda třetího setu, kdy se nám trochu přestalo dařit. Bojovali jsme, divákům se ale snad utkání líbilo," uvedl smečař Petr Šulista.

České Budějovice - Belchatów 1:3 (-20, 22, -17, -19)

Rozhodčí: Rajkovič (Chorv.), Mičevski (Mak.). Čas: 101 min. Diváci: 1950.

Sestava a body Č. Budějovic: Habr 6, Kriško 17, Kuliha 11, Šulista 5, Mach 3, Sobotka 5, libero Hupka. Trenér: Svoboda.

Nejvíce bodů Belchatówa: Conte 18, Wlazly 13, Wlodarczyk 10.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy