Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Budějovičtí volejbalisté: Před domácím publikem nešlo nevyhrát

České Budějovice – Současný volejbalový triumf Českých Budějovic je již sedmým ve sbírce blokaře Radka Macha. Třetí titul s Jihostrojem má zase jeho spoluhráč Filip Habr. Oba shodně ocenili, že si vítězství mohli se spoluhráči užít na domácí půdě.

Filip Habr
zdroj: ČTK autor: Skřivánek Petr

"Před takovou kulisou se to nedá neuhrát," řekl dvaatřicetiletý Mach. Na konci šestého finále se výraznou měrou nad sítí i na podání podílel na úspěšné koncovce. "Už nám docházely síly, tak jsme si pomohli středem, abychom ulevili těm, co to táhli většinu zápasu," řekl.

Mach je ze současného týmu jediný, kdo se radoval z mistrovského titulu sedmkrát. "Každý je jiný," uvedl, ale po chvilce zamyšlení a vzhledem k vývoji právě skončené sezony dodal: "Po tom, co by si o nás po Vánocích nikdo neopřel ani kolo, je tenhle titul opravdu asi nejcennější."

Současný trenér týmu René Dvořák byl na palubovce v roli hráče při dvou titulech Jihostroje. "Byla to náročná série, ale každý zápas jsme odehráli výborně, neměli jsme vlastně žádné velké zaváhání," pochválil Dvořák. "Hrál se výborný volejbal, nejlepší výkon sezony jsme předvedli v posledním utkání před skvělými diváky." 

Výborný zápas odehrál nahrávač a kapitán Filip Habr a v dresu Jihostroje slavil titul už potřetí. "Jsem rád, že jsme to dohráli před domácím publikem. To se mi nikdy nepovedlo, byl to můj sen. Strašně mi na tom záleželo, chtěl jsem, aby se tady na mě vzpomínalo dobře," řekl a prozradil, že v týmu končí a chce odejít do zahraničí.

Habr nejspíše nebude jedinou oporou, která po sezoně z mistrovského celku odejde. "Hráčů, kteří u nás nemají podepsanou smlouvu na další rok, je hodně, některým smlouva končí a jednání s nimi jsme ještě nezačali. Čekali jsme na konec finále," řekl manažer Stanislav Pochop.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy