Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal: Dohráno plus

Budějovičtí narazí v Lize mistrů na obhájce titulu. Olomoučanky mohou také

VK Jihostroj České Budějovice zná své soky ve skupině nejprestižnější evropské klubové soutěže. Jihočeši dvakrát pojedou do Itálie, kde je čeká i loňský šampion Civitanova, a jednou do Turecka. České mistryně z Hané se mohou dostat do podobné situace, pokud postoupí z předkola na Ukrajině. Mistrem byla loni Novarra, k níž los v Sofii přisoudil Lodž a Stuttgart, poslední místo čeká na vítěze předkola.

Volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Budějovice si zahrají s vítězem posledního ročníku Civitanovou, k dalšímu utkání pojedou do malebného horského Trenta. Ani poslední výjezd nebude žádnou procházkou, protože se bude hrát v Istanbulu proti Fenerbahce.

Mistři mužské extraligy z Českých Budějovic byli nasazeni přímo do hlavní fáze Ligy mistrů stejně jako 17 dalších celků. Dva je doplní z předkol, boje ve čtyřčlenných skupinách začnou 4. prosince. Jihostroj hraje první zápas v Turecku, 11. prosince pak přivítá Civitanovu. Přesné termíny zápasů se mohou ještě upravit.

Liga mistryň se rozjede už 19. listopadu, zatím však není jasné, zda i s českým zastoupením. Olomoucké volejbalistky mají za sebou domácí zápas třetího předkola, v němž podlehly ukrajinskému celku Chimik Južne 2:3. Odveta na Ukrajině se hraje v úterý. Do vyřazovací části soutěže postoupí vítězové pěti základních skupin a tři nejlepší celky z druhých míst.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy