Golfista roku

Budějovice ztratily první set, ale zůstávají stoprocentní. Výhru bralo i Kladno

Až v osmém kole českobudějovičtí volejbalisté ztratili set. Ústí nad Labem doma dokázalo v druhé sadě zvítězit 27:25, nakonec favoritovi podlehlo 1:3. Dařilo se i dalšímu silnému celku Kladnu. To doma povolilo Benátkám nad Jizerou uhrát rovněž jednu sadu a v tabulce s bilancí sedmi výher a jedné poskočilo třetí pozici.

Volejbalisté Českých Budějovic
zdroj: ČTK/Vostárek Josef

Jihostroj se v Ústí představil po vyřazení v předkole Ligy mistrů, v kterém v domácí odvetě proti finskému celku Sastamala nezvládl rozhodující zlatý set. Svěřenci kouče Reného Dvořáka vyhráli první i třetí sadu o dva body, druhou ale v koncovce ztratili.

Dosavadní extraligový suverén se od devátého celku tabulky dokázal bodově odpoutat až v závěru čtvrtého setu, který nakonec vyhrál 25:17. V ústeckém mužstvu se 29 body zaskvěl Filip Kramár.

Brno bez potíží zvítězilo 3:0 v Příbrami, stejným poměrem zdolalo Karlovarsko doma Ostravu.

Kladno do duelu s Benátkami vstoupilo dobře, od druhé sady se ale hosté soupeři herně vyrovnali. Nejprve se drželi až do stavu 19:19, jenže nezvládli koncovku. Ve třetí sadě pro změnu zlikvidovali pětibodové manko (14:19) a obrat dokonali hned při prvním setbolu.

Domácí jim ale oplatili podobnou mincí. Dotáhli ztrátu 8:14 a pod vedením autora 22 bodů Tomáše Hýského další pokračování duelu nepřipustili.

Zápas, který symbolicky zahájila čestným podáním mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková, měl charitativní podtext. Domácí nastoupili ve speciálních dresech se znázorněnými kšandami, knoflíky a motýlkem, výtěžek z pozápasové dražby bude věnován Nadačnímu fondu Muži proti rakovině v rámci licence nadace Movember Foundation.